Головна / Учням / Розваги / Андріївські вечорниці

Андріївські вечорниці

IMG_20171213_133047Андрію, Андрію, на тебе конопельки сію,

Фартухом волочу, бо вже заміж хочу.

Андрію, Андрію, на тебе конопельки сію.

Ой, дай мені, Боже, знати з ким їх буду жати!…

Як добре, що діти звертаються до минулого. Ріднішими їм  будуть батьківські пороги, бо у людини повинно жити святе, інакше душа зачерствіє – і  в неї нічого не можна буде вкласти. Тож нехай оживе одна із сторінок молодості наших предків.

13 грудня у групах №62 та №53, професія «Кухар; Кондитер» ДНЗ «ЧУБАРІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПТО» було проведено свято «Андріївські вечорниці». Свято пройшло у святковій особливій формі.

IMG_20171213_140512Діти підійшли з великою відповідальністю до його проведення. Це святкове дійство супроводжувалось цікавими ворожіннями та українськими народними піснями. Вечорниці пройшли в українському стилі : хата прикрашена вишитими рушниками, стара піч, лави застелені різнокольоровими доріжками, стіл накритий білою скатертиною, дівчата у вишитому вбранні та українських хустках.

Дуже всім сподобались ворожіння, учні з великим захопленням брали в них участь, бо хотіли дізнатись чи будуть у парі зі своїм судженим, та чи стануть у наступному році на рушничок щастя.

Наприкінці святкового дійства дівчата винесли сонячну Калиту, до якої прив’язали червону стрічку і підв’язали її до стелі. Пан  Коцюбинський підстрибуючи мусив відкусити шматочок Калити, потім після нього всі хлопці по шматочку, а решту розламали і роздали дівчатам та всім присутнім, бо на Андрія обов’язково треба відкусити шматок, щоб на той рік стати здоровішими та сильнішими.

Тож хочеться сподіватись, що свято молоді, краси та парування залишило  у дітей добрий слід. Отже давайте повертати українські народні традиції та прививати підростаючому поколінню любов до української культури.

Нечет С.П.

майстер виробничого навчання

FREEhost.com.ua - качественный хостинг и регистрация доменов во всех зонах

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

x

Перегляньте також

DSC_0169

Новий рік приходить на поріг

20 грудня у Федорівському центрі професійної освіти відбувся новорічний вечір для наших ...