Головна / Звіт директора / Звіт директора ФЕДОРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ 2022 року

Звіт директора ФЕДОРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ 2022 року

Виховний процес в Федорівському центрі професійної освіти планується як окремий розділ  річного плану роботи центру і організовується із   застосуванням системно- цільового планування виховного процесу та проектування психолого- педагогічної взаємодії класних керівників, майстрів виробничого навчання і здобувачів освіти.

У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив створював сприятливі умови для поліпшення рівня виховного процесу, працював над впровадженням науково-методичної проблеми виховної роботи центру: «Створення умов для формування соціальної компетентності та самореалізації особистості, розвитку духовного, інтелектуального та фізичного потенціалу здобувачів освіти».

Класні керівники майстри виробничого навчання, керуючись нормативними  документами та методичними рекомендаціями щодо організації та проведення виховної роботи, виходячи із річного плану виховної роботи, планують виховну роботу в групах на місяць.

Розроблено окремо заходи по профілактиці правопорушень, запобіганню поширенню ВІЛ-інфекції, венеричних захворювань, заборони тютюнопаління, запобігання дитячій бездоглядності та інших асоціальних проявів в учнівському середовищі.

На початку навчального року видається наказ про призначення класних керівників, керівників гуртків та секцій.

Головною метою виховної роботи в навчальному закладі є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готової до конкретного вибору свого місця в житті.

Навчально-виховна робота базується на ряді концептуальних положень Конституції України, Закону «Про освіту», Закону «Про професійно-технічну освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», державної національної програми «Освіта», та інших законодавчих актів.

Основними принципами виховної роботи в центрі є такі загальнонаукові принципи:

• фундаментальність, системність, безперервність, єдність логічного та історичного, національного та загальнолюдського, суспільного і особистого, гуманізація і демократизація процесу виховання здобувачів освіти у колективі через колектив, співвідношення вимогливості до здобувачів освіти з повагою до їх гідності та турботою про них;
  • опора на позитивне в особистості та колективі;
  • диференціація та індивідуалізація виховного процесу – врахування у виховній роботі рівнів фізичного, психічного, соціального, духовного, інтелектуального розвитку здобувачів освіти, стимулювання активності та розкриття їх творчої індивідуальності;
  • зв’язок виховання з життям, трудовою діяльністю.

На виконання  Національної програми «Діти України» в центрі  забезпечується розвиток художньої та технічної творчості учнів, їх професійної майстерності.

Здобувачі освіти приймають участь в конкурсах в навчальному закладі та в обласних конкурсах.

В системі виховної роботи центру важливе місце відводиться превентивному вихованню та правовій освіті. Налагоджена співпраця з Службами у справах дітей райдержадміністрації та територіальних громад, з  ювенальною превенцією Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області. Розроблено комплексний сумісний план роботи по покращенню правового виховання, профілактиці правопорушень здобувачів освіти. У навчальному закладі працює Рада профілактики.   Превентивне виховання забезпечується на законодавчому рівні Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми».