Головна / Звіт директора / Звіт директора ФЕДОРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ 2022 року

Звіт директора ФЕДОРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ 2022 року

Педагоги центру проводять постійну індивідуальну виховну роботу  по попередженню правопорушень з здобувачами освіти, які схильні до скоєння правопорушень, чи прийшли на навчання, маючи термін покарання, яка фіксується у планах індивідуальної роботи з такими здобувачами освіти та в щоденниках педагогічних спостережень. А також індивідуальну роботу з батьками здобувачів освіти, які знаходяться в групі ризику, проводять бесіди та надають консультації з питань освітнього процесу через онлайн спілкування, листування та шляхом зустрічі з батьками вдома, та в центрі на запрошення.

Проводяться відеолекторії та бесіди по профілактиці шкідливих звичок. Проводяться тематичні уроки, бесіди, спрямовані на поширення інформації про формування правової культури, виховання поваги до Основного Закону України, виховні години за темами: «Конституція України», «Права і обов’язки громадянина України», «Декларація прав дитини». Державна символіка використовується під час проведення позаурочних заходів: свят, лінійок, тематичних виховних заходів.

Щочетверга класними керівниками та кураторами груп проводяться виховні години за планом у вигляді годин спілкування, бесід, історичних розповідей,  інформаційно-просвітницьких заходів, перегляду медіа-презентацій, тощо.

Значна увага приділяється соціальному захисту , дітей –сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які мають одного з  батьків, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, які мають інвалідність, дітей з багатодітних та малозабезпечених родин, переселенців із зони АТО.

З початку навчального року в центрі створюється банк даних на кожного здобувача освіти, на підставі якого складаються списки  здобувачів освіти пільгової категорії.

У 2021-2022 навчальному році (станом на 01.09.2021):

Всього навчалось здобувачів освіти – 499 з них:

Дівчат – 165

Хлопців – 334

Дітей-сиріт – 20

З опікою – 6

Без опіки – 14

Зареєстрованих, як внутрішньо переміщені особи – 5

З малозабезпечених сімей – 28

З багатодітних  – 66

Здобувачів освіти, які мають одного з батьків – 55

Постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – 2

Із сімей учасників АТО – 9

Здобувачів освіти, які мають інвалідність – 4

З вадами зору та слуху – 1

Проживали в гуртожитку:

с. Федорівка – 209

смт. Більмак – 13

м. Гуляйполе – 23

Педколектив турбується про всіх дітей, вони забезпечені безкоштовним триразовим харчуванням, проживають у затишному, комфортному гуртожитку, для них створені всі необхідні умови для навчання.  Територія закладу влітку буяє у квітах, діти відпочивають у зонах відпочинку біля навчального корпусу та гуртожитку, у створенні яких вони разом з працівниками центру приймали активну участь, здійснюється підвезення до місця навчання. Здобувачі освіти отримують виплати згідно чинного законодавства.

В центрі працює методоб’єднання класних керівників. Розроблено організаційно-педагогічні заходи, які направлені на роботу з педагогічними кадрами, класними керівниками. Основні завдання, які вирішуються під час засідань це:

• формування первинних колективів (навчальних груп та згуртованого педколективу, здатного виконувати завдання, які стоять перед навчальним закладом);
  • формування колективу педагогів-однодумців, здатних спрямувати виховну роботу на конкретного здобувача освіти і створювати міцний фундамент для

всебічного і гармонійного розвитку особистості;

На інструктивно-методичних нарадах з класними керівниками та майстрами виробничого навчання розглядались такі питання як:

• формування особових справ здобувачів освіти, з метою вивчення контингенту;
  • формування здорового способу життя учнівської молоді, поліпшення правової освіти, заборони тютюнопаління та вживання алкогоголю;
  • формування доброзичливого ставлення здобувачів освіти одне до одного, виховання взаємоповаги та напрацювання алгоритму дій у разі булінгу.