Головна / Урок / Створення й уведення структури таблиць.

Створення й уведення структури таблиць.

Вам нужно сначала закончить Урок 4.Бази даних в інформаційних системах. для перехода к этому уроку

Урок 6. Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису.

Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.

1. Створення й уведення структури таблиць

Розробці таблиць передує детальний аналіз предметної області, визначення вимог, змісту та структури документів, які необхідно отримати. На основі цього слід визначити кількість таблиць, назви, структури та вміст кожної таблиці. Далі методику розроблення та опрацювання таблиць розглядатимемо на прикладі предметної області Магазини.

Припустимо, що БД магазинів АТБ має містити дві таблиці: 1. МАГАЗИНИ і табл.. 2. КАДРИ. Визначимо їх структури і вміст.1

Головною вважатимемо таблицю МАГАЗИНИ, а допоміжною – КАДРИ.

• У середовищі Access 2016 існують такі інструментарії створення таблиць, як Конструктор таблиць, Майстер таблиць, Режим таблиць.

Найпотужнішим і універсальним є Конструктор таблиць, тому далі розглядатиметься цей спосіб. Інші способи простіші, й ними можна оволодіти самостійно.

Після визначення структури таблиць слід визначити типи полів з урахуванням тих типів, з якими може працювати Access.

У середовищі Access 2016 використовуються типи даних, перелік яких наведено на рис.1

Кожен із наведених типів даних має власний набір властивостей.

Далі використовуватимемо здебільшого такі типи даних: Короткий текст, Довгий текст, Число, Дата й час.

Тип Короткий текст – це послідовність символів довжиною від 0 д0 255, а , Довгий текст – це послідовність символів до 65536.

У полі Число зберігаються числа. Розмір і конкретний тип чисел визначаються значенням властивості Розмір поля.

У полях типу Дата і час зберігаються дата і час різних форматів.

Для зручності уведення структури таблиць у комп’ютер доцільно для розроблених таблиць МАГАЗИНИ та КАДРИ розробити на папері додаткові таблиці з іменами полів, типом даних та їх описом. Їх вміст наведено в табл. 3 і 4.

Таблиця 3. ТИПИ ТА ОПИС ПОЛІВ ТАБЛИЦІ «МАГАЗИНИ»

На цьому підготовку таблиць на папері завершено. Далі введемо структуру таблиць в комп’ютер у режимі Конструктора. Для цього виконаємо такі дії.

1. Завантажимо систему Access 2016. Відкриваємо раніше створену базу даних з іменем atb. Для цього в стартовому вікні системи в області Останні натиснемо клавішу миші на імені atb.

2. У вікні, що відкриється, активуємо вкладку Створення. Відкриється вікно зі стрічкою, зображено на рис.2.

1. На цій стрічці натискаємо кнопку Конструктор таблиць. У результаті до бази даних додається порожня таблиця.
  2. Уведемо ім’я поля в таблицю. Уведення здійснюється стандартним способом.
  3. Далі слід увести типи полів. Їх краще не вводити з клавіатури, а вибирати зі списку типів, що перелічені на рис.1.

Опис полів не обов’язковий.

1. Уведемо у відкриту на екрані таблицю (рис.3) усі дані з табл. 3( «Типи та опис таблиці МАГАЗИНИ»). Таблиця набуде вмісту, зображеного на рис.6.

1. Збережемо таблицю з іменем МАГАЗИНИ. Для цього слід на панелі швидкого доступу натиснути кнопку Зберегти. Відкриється віконце, у яке вводимо ім’я МАГАЗИНИ, й натискаємо ОК.
  2. У результаті на екран буде виведено попередження про невизначений первинний ключ.

Натискання кнопки ТАК у цьому вікні зумовить створення первинного ключа типу Лічильник. На цьому етапі не обов’язково встановлювати первинний ключ, тому натиснемо кнопку НІ. Таблиця буде збережена, а її ім’я з’явиться в області переходів.

1. Закриваємо таблицю МАГАЗИНИ, для чого відкриваємо її контекстне меню та виконаємо команду Закрити.
  2. У такому самому порядку введемо та збережемо структуру таблиці КАДРИ. Після збереження закриваємо таблицю.

2. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Робота за комп’ютером

• Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  • Інструктаж учителя.
  • Практична робота за комп’ютерами.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИКОНАННЯ

1. Запустіть систему Access 2016 і створіть БД “ШКОЛА” з табл.5 КЛАСИ й табл.6 УЧНІ.

1. Розробіть на папері структури таблиць КЛАСИ й УЧНІ. Типи даних полів та їх властивості виберіть самостійно.
  2. Уведіть і збережіть структури таблиць КЛАСИ й УЧНІ.
  • Із цією БД вам доведеться працювати протягом усього періоду їх вивчення, обережно працюйте з ними й не порушуйте їх структуру.

3. Домашнє завдання

Конспект уроку за планом:

1. Які існують способи створення таблиць в Access 2016?
  2. Із якою метою таблиці бажано створювати спочатку на папері?
  3. Які дії виконуються для зберігання «структура таблиці»?
  4. Що розуміють під терміном «структура таблиці»?
  5. Чому най частіше застосовується конструктор створення таблиць?
  6. Назвіть основні типи даних таблиць Access 2016.
  7. Поясніть порядок уведення структури таблиць в Access 2016.
  8. Поясніть порядок уведення типу даних поля та його властивостей.
Вернуться к: Інформатика модуль “Бази даних” (група 91, 92, 86)

Знімок екрана 2024-04-22 140512

Використання онлайн-інструментів під час дистанційного та змішаного навчання

22квітня 2024 року в Федорівському ЦПО відбулося чергове засідання  методичної комісії викладачів ...