Головна / Новини / Святкуймо разом День вишиванки!

Святкуймо разом День вишиванки!

У травні, коли природа просинається від довгого зимового сну, розцвітають маки на святковому вбранні українців. Вишиванка не просто красиве вбрання, це – уквітчана українська душа, красива, багата, наповнена любов’ю до всього світу.

Свято вишиванки – це неймовірний день для українського народу. Цього дня тисячі людей підтримують одну з найголовніших традицій наших пращурів, одягаючи рясно вишиті сорочки.

Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванкиІдея студентів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, які одного дня прийшли на лекції у вишиванках, припала до душі. Протягом кількох років цей день став святом для всієї країни, трохи пізніше стали долучатися представники діаспори та інші прихильники української вишиванки. Сьогодні можемо з упевненістю стверджувати, що ми святкуємо Всесвітній день вишиванки, хоча свято поки що не є офіційним.

Коли в Україні День Вишиванки можна спостерігати найяскравіше видовище, яке приваблює тисячі глядачів – парад вишитих сорочок. Мовби всі райські пташки та квіти з усього світу злетілися та присіли відпочити на плечі учасників ходи. Яка ще нація може похвалитися таким яскравим і неповторним етнічним костюмом?

День Української Вишиванки став відомим у всьому світі, заворожуючи своєю красою та демонструючи неймовірну культурну спадщину України. Кожного року до свята приєднується все більше людей. День вишиванки урочисто відзначається, не тільки в Україні, а й у Канаді, де проживає найбільша в світі українська діаспора. Під гаслом «Українці, ми єдині» у Торонто відбувалися заходи «Одягни вишиванку на роботу», хода у вишиванках та автопробіг.

Немов всі покоління українського народу збираються разом, коли відзначають День Вишиванки!

Історія вишиванки

Перші згадки про вишитий одяг скіфів, які жили на землях нинішньої України, зустрічаються ще у свідченнях Геродота, які датовані вони до VIII ст. до н.е. Під час розкопок курганів було знайдено срібні бляшки VI ст., на яких зображено чоловіків у вишиванках.Орнамент на них схожий на той, що вишитий на народному костюмі XVIII ст.

Народ ставився до вишиванки як до святині. З давніх – давен, вишивана сорочка була оберегом та символом краси, здоров’я, родинної пам’яті, любові та натхнення. Дівчина, готуючись до весілля, сама мала вишити вбрання собі та своєму нареченому. Сакральний зміст вишитих сорочок зберігся для нашого народу й по сьогодення, особливо це відчутно в День Української Вишиванки.

Вишивання споконвіку було одним з найулюбленіших видів декоративно-прикладного мистецтва. Цим видом творчості займалися жінки. Протягом століть зміст вишитих символів поступово втрачався, однак найтиповіші зразки геометричного та рослинного орнаменту використовуються і сьогодні. Найтиповіший малюнок – це червоні маки з зеленого листя на вбранні, але доволі часто зустрічаються барвінок, хмелик, червона калина.

Свято вишиванки є своєрідною культурною спадщиною нашого народу, що символізує єднання та віру в зв’язок з минулими поколіннями.

Коли День вишиванки в 2025 році?

111Багато туристів цікавляться якого числа День Вишиванки у 2025 році, щоб приїхати та помилуватися цим чудовим дійством. Свято вишиванки припадає на третій четвер травня – 15 травня 2025 року. Організатори закликають українців з усіх куточків України в цей день одягнути вишиванки, продемонструвавши таким чином єдність народу та духовну свідомість. В програмі свята буде багато сюрпризів і цікавих заходів, найголовнішим з яких, як і в минулі, роки, буде святкова хода. Пам’ятники відомих людей теж одягнуться у вишиванки, це дійсно незабутнє видовище.

У всіх містах відбудуться святкові ярмарки, можна буде  ближче познайомитися з українською культурою. Кулінари частуватимуть національними стравами.

Що може єднати дорослих членів родини та малечу більше, ніж таке свято?

Як святкують День вишиванки в Україні?

В мирні часи у Свято Вишиванки традиційно відбувалися масові розважальні заходи та пісенні фестивалі. Однак під час дії військового стану – такі скупчення людей є забороненими та небезпечними.

Проте незламний український народ продовжує святкувати за будь-яких обставин. Зокрема в останні роки можна спостерігати флешмоби в дату, коли День Вишиванки в Україні. Він полягає в тому, що люди одягають вишиті сорочки та інший національний одяг, фотографуються та розміщують дописи в соціальних мережах. Це просто неймовірний спосіб продемонструвати свою любов до України в цей непростий для нас час.

Крім цього можна відвідати майстер-класи та спробувати себе в ролі вишивальниці, а також поласувати стравами національної української кухні.

Цікаві факти

Вбрання вишите коханою, було символом вірності та любові. Білосніжна, незаплямована сорочка зображала гідну поведінку чоловіка до своєї дружини. Також вважалося, поки сорочка залишається білою, доти жінка вірна. У фольклорних джерелах є згадки про історію одного чоловіка, який потрапив у полон під час російсько-турецької війни, вишита його дружиною сорочка, що була на ньому, і врятувала життя.

Святкуймо разом День вишиванки!

В останні роки, коли українці ще більше усвідомили свою національну гідність, вишиванку все частіше можна зустріти на вулицях нашої прекрасної країни. Почесні гості, які відвідують Україну одягають вишиту сорочку, і це не тільки знак поваги, вбрання символізує підтримку великого народу, що продовжує кровопролитну боротьбу за свою незалежність.

Молодята з насолодою одягають вишите весільне вбрання, юні українці – на випускні вечори у школах і університетах, малеча у дитсадках, розповідаючи віршики про весну усвідомлює свою причетність до величного соціуму.

Зробіть простий вчинок, одягніть національне вбрання і йдіть на роботу, навчання, прогулянку. Ми Єдині, а значить, Перемогти нас неможливо.

Методист Інна Вантєєва

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

6514895161

Атестація 2024 – 2025

19 березня 2025р. в Федорівському центрі професійної освіти відбулась атестація педагогічних працівників. Атестація ...