Головна / Урок / Паралельність площин. Властивості паралельних площин( урок №2)

Паралельність площин. Властивості паралельних площин( урок №2)

Вам нужно сначала закончить Паралельність площин для перехода к этому уроку
1. Опрацювання нового матеріалу.

Переглянути відеоурок. Записати властивості паралельних прямих, зробити відповідні малюнки

2.Закріплення нового матеріалу

( А1В1С1) ׀׀ ( АВС) – за умовою; Δ А1В1С1 подібний Δ АВС – з рівності кутів; к = 3. (SO1 : SO = 1:3 – коефіцієнт подібності);                 - відношення площ подібних  трикутників  дорівнює квадрату коефіцієнту  подібності цих трикутників.  5.      6.  Завдання 2.8 ( В 41)   Основа піраміди  - трикутник зі сторонами 13см, 14см, 15см. Знайдіть площу перерізу, який проходить паралельно площині основи і ділить висоту піраміди у відношенні 1:2, рахуючи від вершини піраміди.  План розв’язку А В С О А В С О S

Завдання 2.8 ( В 75)           Паралельно осі циліндра, радіус основи якого дорівнює 6√2см проведено площину, що перетинає основу циліндра по хорді, яка стягує дугу, градусна міра якої дорівнює 90є. Знайдіть площу перерізу, якщо кут між діагоналлю перерізу і вказаною хордою дорівнює 60є. План розв’язку  ОО1 – відрізок вісі циліндра. (АВС) ׀׀ ОО1 – за умовою. АВ׀׀ОО1; СD׀׀ОО1  АВСD – прямокутник; АD –хорда, яка стягує                                                         - прямокутний. АО = ОD = R = 6√2см. ΔACD:  SABCD = AD • DC.

3.Домашнє завдання.

Завдання 1.15 (В 9) α N M B C A а || α   α         Дано: ΔАВС. Площина паралельна прямій АС, перетинає сторону AB у точці М, а сторону ВС  - точці N. Яка довжина відрізка МN, якщо точка М – середина АВ, т.N – середина ВС, АС=16см?

Вернуться к: група №95 Вступ в стереометрію. Паралельність прямих і площин в просторі.

Знімок екрана 2024-04-22 140512

Використання онлайн-інструментів під час дистанційного та змішаного навчання

22квітня 2024 року в Федорівському ЦПО відбулося чергове засідання  методичної комісії викладачів ...