Головна / Методична робота / Серце народу – це його мова

Серце народу – це його мова

DSCF7784

Із 7  по 11 листопада 2016 року у ДНЗ “Чубарівський професійний аграрний ліцей” тривав предметний тиждень  української писемності та мови.

Основним гаслом    стало : “Серце народу — це мова, — це слово, нації гордість, культура, престиж”. Члени клубу “Діалог” випустили газету  “9 листопада – День української писемності та мови”, переглянули та обговорили фільм “”Походження української мови” .

9 листопада відбувся І етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

У рамках тижня  проведено конкурс грамотіїв “Я знаю українську!”, мовознавчу вікторину, відкритий урок української мови ( 53 група ІІ курсу), виховні години  “Слово! Моя ти єдиная зброє”, конкурс агітаційних плакатів “Збережемо чистоту рідної мови!” Кращими  визначено роботи Артура Абгаряна (32 гр.), Анастасії Джумар (53 гр.) У бібліотеці пройшло відкриття книжкової виставки “Мова барвиста”.

Цікаво пройшов  віртуальний журнал  на тему “Українська – із глибини віків”. Ведучі журналу – Андрій Толошний та Максим  Сержанський. Глядачам особливо припали до душі сторінки “Пісенна”, “Поетична”, Патріотична”.   Хореографічною композицією “Краща мова єднання” вразили присутніх Софія Ріста, Діана Свінціцька, Анастасія Джумар, Катерина Молчанова.

У грі “Інтелект-кафе “Ерудит” змагалися учні І і ІІ курсів професії “Кухар; кондитер”. Особливо сподобалися ліцеїстам “страви”-конкурси напій “Прощавай, суржику, або Коректор” та млинці “Козацькі”. Результати підраховувалися в інтелект-калоріях. Перемогла команда ІІ курсу. Найактивнішими гравцями були   Дарина Похила , Надія Кравченко, Надія Оліфан, Владислав Літвінов  (53 гр.) та Ірина Полубінська, Вадим Мордик (62 гр.).

Наталія Остапчук

викладач української мови та літератури