Головна / Бібліотека / Бій, що змінив хід історії

Бій, що змінив хід історії

image (1)

Ще юнаки, ще майже діти,

а навкруги і смерть, і кров.

«На порох стерти, перебити!» -

Іде на Київ Муравйов

Полків його не зупинити,

Та рано тішаться кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей – не перемогти!

1454129935_by-pd-krutami-pamyatay-geroyiv-krut Битва під Крутами – одна з визначних трагічних сторінок історії України, яку ми маємо пам’ятати. Подвиг молодих студентів став символом мужності та геройства до своєї Батьківщини. За часів радянської влади, про бій під Крутами забули на десятки років, до отримання Україною незалежності. Тільки останнім часом історики почали активно вивчати історичні матеріали.

То ж, саме 29 січня, у день вшанування Героїв Крут, для учнів Федорівського центру професійної освіти працівниками міської бібліотеки імені Василя Діденка проведено історичний урок «Мужність приречена на безсмертя».

image (8)Зі вступним словом про трагічну подію під Крутами  до учнів звернулася бібліотекар юнацької кафедри Валентина Явор, бібліограф Ірина Куріленко провела презентацію книжкової  виставки «Згадаймо юність, що горіла в Крутах», а історик, краєзнавець, викладач школи мистецтв Василь Коростильов презентував карту бою під Крутами. Працівники культури декламували поезії П.Тичини, власного авторства.

Минають роки та згадка про трагедію Крут стає зовсім іншою. Знову триває війна з Росією, майже щодня на території Донбасу гинуть українські військові, зведення з фронту стало звичайним явищем. У наш час і бій під Крутами сприймається, як майже сучасна історія, бо  студенти і гімназисти того часу схожі на бійців добровольчих батальйонів сучасності.

До речі, до 100 –річчя бою під Крутами взимку 1918 року, 7 лютого 2019 року виходить в прокат український історичний фільм-екшн, режисера Олексія Шапарєва «Крути 1918. Захист». Фільм створений за реальною історією бою на залізничній станції Крути. Чотириста юнаків загону сміливців виступають проти чотиритисячного добре озброєного війська ворожої армії за свободу і незалежність держави.

Пам’ятай бій під Крутами! Герої поруч з нами!

Світлана Балак

бібліотекар