Головна / Урок / 18Т1. “Захист Вітчизни”. Тема: “Порядок дій солдата у складі бойових груп.”

18Т1. “Захист Вітчизни”. Тема: “Порядок дій солдата у складі бойових груп.”

Предпросмотр

Тема: Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп.

 

Заняття 4. Порядок дій солдата у складі бойових груп.

 

Мета:  Дати основні відомості про порядок дій у складі бойових груп.

 

План уроку

  1. Роль старших в бойових групах.
  2. Завдання кожного військовослужбовця у складі бойової групи та порядок їх дій.

 

Хід уроку

  1. I. Шикування. Привітання, огляд зовнішнього вигляду, захід у клас, розміщення
  2. II. Оголошення теми, мети та завдань уроку

ІІІ. Відпрацювання основних питань.

  1. IV. Контрольне опитування.
  2. V. Підведення підсумків.
  3. VI. Домашнє завдання.

Розповідь вчителя.

Кожен військовослужбовець, що входить до складу бойової групи, незалежно від спеціальності, має бути навчений прийомам ведення розвідки місцевості в населених пунктах, у горах, твердо знати тактику дій супротивника. Старші бойових груп мають уміти вибрати місце для обладнання засідок: біля доріг, стежок, що проходять по карнизах та ущелинах, на схилах висот, що прилягають до дороги (стежки) або утворюють вхід в ущелину, у населених пунктах тощо. Під час прочісування місцевості важливо, щоб взаємодія бойових груп забезпечувала черговість їхнього просування від рубежу до рубежу.

Наприклад, коли одна група оглядає місцевість, міняє вогневу позицію (іл. 30.1 а), взаємодіючі групи розташовуються на вигідному рубежі на відстані 25-30 м від об’єкта (гай, яр, будинок) і тримають його під прицілом (іл. 30.1 б). Особливу складність становить виявлення снайперів супротивника, які ретельно маскуються. Для цього в складі бойових пар (трійок) доцільно мати спеціальних спостерігачів.

Результат пошуку зображень за запитом Іл. 30. 1. Взаємодія бойових групі у разі зміни вогневої позиції

Іл. 30. 1. Взаємодія бойових групі у разі зміни вогневої позиції

Пересування на полі бою виконують послідовно. Спочатку стрілець (найбільш підготовлений і фі зично розвинений солдат в групі), під вогневим прикриттям кулеметника і старшого стрільця, застосовуючи різні прийоми і способи пересування на полі бою (прискореним кроком, бігом (пригнувшись), перебіжками або переповзанням) 2-3 «стрибками» має вийти на рубіж 50-100 м. При цьому довжина «стрибків» між зупинками для передиху залежить від умов місцевості та інтенсивності вогню супротивника і складає 20-40 кроків.

Після заняття вказаного рубежу стрілець обладнує перед собою бруствер і готується до ведення вогню з метою прикриття пересування решти особового складу бойової групи. Залежно від умов обстановки і прийнятого командиром взводу рішення послідовність переміщення решти військовослужбовців у бойових групах, і бойових груп у цілому, може бути різноманітною.

Отже, після переміщення вперед найбільш підготовленого і фізично розвиненого солдата під його прикриттям можуть висуватися по одному військовослужбовцю з кожної групи або один з першою і два з другою, або по два військовослужбовці з кожної з груп, можливе й одночасне висунення по одному солдатові з кожної групи на рубіж 50-100 м, з метою забезпечення пересування на полі бою решти особового складу, що, у цілому, підвищує темп наступу підрозділу.

Вогневе прикриття — закон на війні. Невеликому підрозділу ніколи не варто відриватися від своїх: можуть відсікти й знищити. Командир відділення і кулеметник висуваються, як правило, останніми. Переміщення має здійснюватися безсистемно, з використанням умовних сигналів (жестів) і команд. Відповідно до вказаних вимог, кожному «номеру» бойової групи визначають певні завдання.

Завдання першого (у цьому разі — стрільця):

  • пересуватися на полі бою різними способами до вказаного рубежу;
  • вести розвідку супротивника і місцевості на відстанях 300-500 м;
  • долати мінно-вибухові загородження та природні перешкоди;
  • негайно відкривати неприцільний вогонь різними способами протягом 2-3 с на глибину до 100 м перед собою;
  • зброю тримати в готовності до негайного застосування: палець на спусковому гачку, куди дивляться очі, туди має бути спрямований і ствол.

Завдання другого і третього: а) підтримувати переміщення першого стрільця веденням прицільного вогню з-за укриття протягом 3-5 с, на відстані 300-500 м з безсистемною зміною вогневих позицій (після стрільби зміна вогневої позиції); б) вести розвідку супротивника і місцевості на глибину 500-700 м; в) старший стрілець додатково керує діями бойової групи.

Завдання четвертого, п’ятого, шостого (друга бойова група): а) вести розвідку супротивника та місцевості на глибину 500-700 м; б) підтримувати прицільним вогнем з-за укриття тривалістю 3-5 с на відстань до 500 м дії першої бойової групи (першого, другого і третього номерів) з безсистемною зміною вогневих позицій; в) виявляти і знищувати броньовані цілі супротивника на відстанях 300-500 м; г) охороняти командира.

Завдання сьомого (механіка-водія, водія — 3-тя бойова група): а) спостерігати за дорогою (місцевістю на маршруті руху) до 50 м і сигналами (умовними жестами командира відділення; б) виводити бойову машину на заплановані вогневі позиції (укриття) по команді; в) міняти вогневі позиції (укриття) після кожної черги гармати (кулемета).

Завдання восьмого (навідника-оператора, кулеметника КПВТ — 3-тя бойова група): а) вести розвідку супротивника і місцевості на відстані до 2000 м; б) прикривати прицільним вогнем по 3-5 с дії перших двох груп на відстані 600-1200 м.

Склад та завдання бойових груп не є постійними та залежать від конкретної обстановки та рішення командира. Командири бойових груп визначають завдання кожному військовослужбовцю групи та управляють групою в бою.

 

  1. IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО
  2. Яка роль старших в бойових групах?

2.Які завдання ставляться перед кожним військовослужбовцем у складі бойової групи?

 

  1. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1.Самостійно відпрацювати та закріпити викладений матеріал.

Вернуться к: Захист Вітчизни
x

Перегляньте також

konkurs-tvorchosti

«Зійде сонце!»

На конкурсі було представлено 59 робіт із різних навчальних закладів Запорізької області. ...