Головна / Відкриті уроки / Відкритий урок на тему: «Посадка на робочому місці водія. Прийоми дій органами керування і сигналізації.»

IMG_20171212_10421012 грудня в рамках атестаційних заходів в ДНЗ «ЧУБАРІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПТО» в групі № 52 (ІІІ курс) пройшов відкритий урок майстра виробничого навчання з практичного водіння автомобіля Бодня В.В. Згідно навчальної програми тема уроку «Посадка на робочому місці водія. Прийоми дій органами керування і сигналізації.»

Мета  уроку:

• ознайомлення з органами керування і сигналізації;
  • посадка на робочому місці водія, регулювання сидіння, дзеркала заднього виду, припасування ременів безпеки;
  • спостереження за дорогою, показниками контрольно-вимірювальних приладів;
  • розвиток навичок керування та положення рук на рульовому колесі;
  • ознайомити з органами керування, КВП, сигналізації автомобіля та  правилами керування ними;

Отже основне завдання відкритого уроку:

Учень повинен знати: Прийоми дії та взаємодії органів керування; положення рук на рульовому колесі.
Учень повинен вміти: Регулювати сидіння, дзеркала заднього виду, припасовувати ремені безпеки; користуватися контрольно-вимірювальними приладами; керувати направо і наліво двома руками, в тому числі із “перехватом”.

Матеріально-технічне забезпечення уроку:

• навчальна програма з предмету «Практичне водіння вантажного автомобіля»;
  • маршрутна карта № 1, інструкція з охорони праці №38;
  • навчальний тренажер.

Урок проводився з використанням навчального тренажера. У вступному інструктажі майстер показав основні органи управління і пояснив їх призначення, дав рекомендації про правильне їх використання. Потім, після контрольного опитування, почалося виконання практичних вправ і детальний аналіз кожної виконаної дії. Завдання майстра сформувати практичні навики і уміння було виконане, адже майстер не тільки пояснював матеріал, а й наочно показував виконання прийомів  керування, після чого учні практично виконували продемонстровані вправи. Учні отримали гарні оцінки, а найголовніше, упевненість в своїх силах і бажання стати професійними водіями.

Урок був ефективний, майстер досяг своєї мети.

Матеріал відкритого уроку

Бодня В.В. майстер в/н