У сучасному світі доступ до інформації зростає з шаленою швидкістю, а вміння працювати з нею ефективно стає все важливішим, щоб досягти успіху у будь-якій сфері життя. 14 квітня 2025 року в закладі Федорівський центр професійної освіти відбулося чергове засідання методичної комісії викладачів загальноосвітніх дисциплін на тему «Інфомедійна грамотність учасників освітнього процесу». Голова методичної комісії Наталія Остапчук виступила з доповіддю «Медіаграмотність педагога: шляхи розвитку та впровадження», у якій зазначила, що медіаграмотність формує здатність педагогів використовувати медіатексти, поліпшуючи освітній процес та активність здобувачів і здобувачок освіти в умовах швидких змін інформації. Викладачка зупинилася на основних бар’єрах для педагогів у медіаграмотності, ресурсах (як-от: тренінги, онлайн-курси, вебінари) та програмах для створення контенту, назвала ефективні підходи для навчання медіаграмотності, зібрала корисні матеріали з теми у презентації, створеній у сервісі Genially.
Катерина Земелько розповіла колегам, як орієнтуватися в медіапросторі та інтегрувати основи інфомедійної грамотності у свої предмети, аби учні навчилися самостійно аналізувати повідомлення в медіа та соцмережах, протистояти можливим впливам, також підготувала для здобувачів освіти інформаційний плакат «Як жити серед фейків та дезінформації: поради дітям», доповнений словником із медіаграмотності.
Викладачка-історикиня Тамара Лук’янець поділилася досвідом роботи з проблеми «Упровадження медіаосвіти на уроках історії та громадянської освіти». У виступі звернула увагу на складові медіакультури, принципи критичного мислення, шляхи формування медіаграмотності, прийоми роботи, що формують у дітей специфічні навички, роботу з джерелами на уроках історії, продемонструвала різноманітні цифрові інструменти, запропонувала декілька вправ із поліпшення медіаграмотності на уроках громадянської освіти. Учасники круглого столу поділилися своїми методичними знахідками, визначили пріоритети в розвитку критичного мислення у молоді.
Отож уважно споживаймо контент та мислімо критично!
Наталія Остапчук, голова методкомісії
викладачів загальноосвітніх дисциплін ФЦПО