Головна / Методична робота / Засідання МК / Створюємо власний освітній контент

Створюємо власний освітній контент

19 травня 2025 року у Федорівському центрі професійної освіти відбулося чергове засідання методичної комісії викладачів загальноосвітніх дисциплін на тему «Створення власного освітнього контенту».

kontent

Наталія Остапчук у виступі зазначила, що  сьогодні запорукою результативного уроку  є інтерактивність, ефективна комунікація та  залученість здобувачів освіти у роботу.  Здобувачі освіти мають працювати, а не  пасивно сприймати матеріал. А для цього їх необхідно мотивувати, зацікавити. Без цифрових інструментів нереально досягти таких цілей. До того ж  завдяки їх застосуванню викладач розвиває відповідні навички учнів, без яких зараз повноцінно навчатися й працювати досить складно. Також говорила про особливості створення електронного освітнього контенту,  використання дидактичних матеріалів колег та авторське право на цифрові інструменти.

Screenshot 2025-05-19 154055Вікторія Павелко, викладачка мови та літератури, поділилася досвідом роботи на платформі Lumio (від SMART Technologies), яка дозволяє створювати динамічні уроки, об’єднувати традиційні матеріали з інтерактивними вправами та залучати учнів до активної взаємодії на будь-якому пристрої. Розповіла основні можливості платформи, переваги для викладачів, зокрема, простий інтерфейс, збереження  уроків у хмарі та те, що не потребує встановлення програм, можна проводити опитування чи обговорення наживо; продемонструвала приклади  контенту уроків української мови, української та зарубіжної літератур.

Screenshot 2025-05-19 160453З доповіддю «Створення власного сайту» виступила викладачка математики Алла Шепель. Наголосила, що почати слід із мети: презентація педагогічної діяльності, надання відкритого доступу до навчальних ресурсів, упорядкування та систематизація створеного контенту. Звернула увагу колег на структуру ефективного сайту, розповіла алгоритм створення, а саме    5  важливих кроків: визначитися з платформою, на якій буде розміщено сайт, розробити структуру, підібрати матеріал для майбутнього вебресурсу, створити його відповідно до розробленої структури та налаштувати, оптимізувавши для перегляду на мобільних пристроях. Також продемонструвала власний сайт, надала рекомендації: персональний сайт повинен мати належне художнє й естетичне оформлення, відповідати принципам логічності, простоти та послідовності викладу матеріалу, бути легким до сприйняття. Та головна умова – ніяких граматичних помилок, ніякої застарілої інформації.

Учасниці вебінару разом визначили найпопулярніші цифрові інструменти для інтерактивного навчання, які  використовуються педагогами закладу.

                                      Наталія Остапчук, голова методичної комісії

викладачів загальноосвітніх дисциплін ФЦПО

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

564985161498516

Бережімо здоров’я молоді

02 грудня 2024 року у Федорівському центрі професійної освіти відбулося чергове засідання ...