Головна / Новини / Запорозькі козаки відкрили нову філію Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди) в Федорівському ЦПО

Бажання розвивати мережу філій козацької громадської бібліотеки у членів Запорозького козацького патріотичного Руху опору агресорам і окупантам активно сприяти вивченню рідної мови, видатних подій минулого, талановитих українських авторів багатьох всесвітньовідомих літературних і документальних творів, літописів стародавньої славетної доби Київської Руси – України, козацької держави, Гетьманщини, нового і новітнього буремних періодів вітчизняної історії базується на багаторічному досвіді роботи з молоддю і студентами, бійцями ЗСУ. За майже п”ять років існування було проведено десятки творчих та культурно-історичних заходів, зустрічей з ветеранами АТО, бойових дій за свободу України, воєнних волонтерів, політичних діячів, борців за незалежність нашої держави з далеких дев”яностих років минулого століття. Створені філії бібліотеки в козацьких організаціях, навчальних закладах, воєнних частинах ЗСУ, підрозділах державної прикордонної служби України переконливо свідчать про зростання інтересу у нових поколінь до вивчення діяльності полководців, гетьманів, отаманів, видатних вояків повстанського козацького руху, Української революції і світових війн.

Багатьох цікавлять життя, навчання, шлях до перемоги, видатних особистостей, вирішення воєнно-політичних питань, державного будівництва, розвитку науки і культури рідної Батьківщини. Треба підкреслити також такі позитивні аспекти у допомозі у виховній роботі, як зростання тиражів історичної літератури про Революцію Гідності, боротьбу з бандитами і терористами, промосковськими ворожими силами, російськими найманцями на Донбасі, діями сучасних політичних діячів України і світу щодо деокупації Криму країною агресором РФ. Більше літератури з”явилося для дітей і учнівської молоді добре і ілюстрованої з високою якістю паперу, гарними перекладами з іноземних мов, але не завжди висока ціна дозволяє повністю забезпечувати попит навчальні заклади та військові частини такою важливою складовою успішного виконання положень державної Доктрини інформаційної безпеки, Стратегії національної безпеки України, коли антиукраїнські сили нарощують, фактично, воєнні дії з брудними способами використання заангажованих ЗМІ та електронної мережі передачі інформації. Необхідність знання об”єктивної реальності, історичної правди, виховання молоді на європейських цінностях, поваги до своїх пращурів героїв козаків, УНР, Української держави, сучасних достойних нащадків, бійців і командирів ЗСУ, АТО. Про такі важливі питання, як директор-фундатор бібліотеки, автор книг, воєнний історик, говорив з колегами і бойовими друзями на відкритті у Федорівському центрі професійної освіти.

На зустрічі із студентами по відеозв”язку виступив верховний отаман МГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ”, учасник АТО, полковник ЗСУ у відставці, заступник директора закладу Ілля Лапін, він яскраво розповідав про воєнну службу, захист держави і підкресли важливість отримання професійних та історичних знань і привітав з цією подією учасників Круглого столу. Голова Всеукраїнського козацького спортивного клубу ім. гетьмана Івана Мазепи, учасник Самооборони Майдану, осавул ГО “Козацький полк ім. гетьмана Петра Сагайдачного” розповів про буремні часи протистояння корумпованій бандитській януковській владі та виборювання права українців на свободу і демократію, європейський рух
розвитку країни, створення громадянського суспільства. По відеозв”язку побратимів привітав і виступив заступник голови ГО “Всеукраїнський козацький центр сприяння євроатлантичній інтеграції”, воєнний волонтер, ветеран МВС, Роман Авдєєв, який зазначив високу роль історичної української літератури в житті своєму і друзів, як важливого чинника правильного розуміння боротьби за віру та волю предків багатьох поколінь, формування світогляду. Директор центру, наш учасник Руху опору, захисник України, відомий і поважний педагог і волонтер. начальник штабу Федорівського куреня ім. отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського, Андрій Зеленцов також дав високу оцінку діяльності направленій на підвищення освіти і історичних знань про переможні походи січовиків, традиції і звичаї українського народу.

Щиро привітав всіх по вацапу отаман Федорівського підрозділу, учасник операцій “Дозор” і “Перехоплення”. керівник потужного господарства Георгій Кумуржи, він поділився спогадами про своє дитинство і підкреслив важливість знайомства з перлинами вітчизняної наукової і духовної думки видатних авторів різних віків. Також до філії Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. князя Д.І, Вишневецького (Байди) увійшли екземпляри загальнодержавного інформаційного проекту “Українське патріотичне козацтво” про новітню воєнно-політичну діяльність Запорозького козацтва і заходи щодо підтримки вступу України до НАТО і ЄС.

Діти і педагоги з задоволенням отримали друковані інформаційні матеріали від Посольства Європейського Союзу для вивчення і використання у навчанні і роботі. Задавали питання про національно-визвольний рух, Дмитра Вишневецького, Івана Мазепу, Богдана Хмельницького, Петра Сагайдачного. Ми домовились і підкреслили в Меморандумі про співпрацю
про продовження цікавого і корисного діалогу і проведення заходів в цьому році, також була підтримана ініціатива щодо участі у всеукраїнських національно-патріотичних акціях “Вшануймо українську історичну літературу” і “Молоді про українську армію”.

Голова Першої Національної козацької громадської
історичної бібліотеки ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди)

Дмитро Сухінін (Гора)