Головна / Про ЦЕНТР

Про ЦЕНТР

ФЕДОРІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПО має свою багату, давню історію яка тісно пов’язана з історією села Федорівка, що має коріння у другій половині XIX століття і простяглося вздовж невеликої річки Гайчур, на сході Запорізької області. І так само, як у більшості степових сіл того часу, Федорівка славилася багатими чорноземи та злиденним життям селян.

Це село, мабуть, невипадково мало дві назви: одну за прізвищем поміщика Федорова, а другу здавна дали хлібороби – Бурлацьке.

У 1902 році у Федорівці відкрилась двокласна земська школа імені барона М.О.Корфа, відомого земського діяча і педагога 60-70 років XIX ст. Тут було введено безкоштовне навчання. В цій школі навчавчалися грамоті діти бідних селян не тільки з Федорівки а й інших навколишніх сел. Це була справді добра школа, на відміну від інших шкіл Олександрійського повіту (нині Запорізька область). Містилась вона у капітальному будинку, мала добре обладнані кабінети, достатню кількість шкільних підручників.

Помічником попечителя школи був прогресивний земський діяч О.М.Кущ.
Будівля цієї школи збереглася до наших днів. В ній розмістилися навчальні кабінети та лабораторії навчального корпусу №2 нашого ліцею.

Влітку 1902 року в цій школі був створений соціал демократичний гурток селян, який очолював невтомний агітатор і пропагандист Федір Сергєєв, якого селяни називали Артемом. На його честь прикріплено пам’ятна плита на стіні цієї будівлі.

В 1921 році на базі земської школи була організована педагогічна школа, а в 1922 році була реорганізована в Агро-школу.

В 1928 році на базі агрошколи було відкрито сільсько-господарський технікум, директором якого був С.С.Кочубей – видатний діяч радянського часу.
З 1945 року в стінах цієї будівлі знаходився Федорів-ський сільськогосподарський технікум шовківництва, а у вересні 1956 року він був реорганізований і перейменований в школу УМСХ №8 по підготовці механізаторських кадрів для сільського господарства Радянського союзу.

За роки існування школи механізації було побудовано спортивний зал, клуб, майстерні, їдальня. У 1960 році Федорівська школа УМСХ №8 була перейменована у Чубарівське УМСХ№8 при зміні назви села.

За часів існування Чубарівське УМСХ№8 змінювало назву декілька разів:
* грудень 1963 року – СПТУ№8;
* січень 1981 року – ССПТУ№8;
* вересень 1984 року – ССПТУ№58;
* січень 1985 року – СПТУ№58;
* грудень 1992 року – ПТУ№58;
* січень 2004 року – Чубарівський професійний аграрний ліцей.

З 1970 по 1976 роки було побудовано на території ліцею п’ятиповерховий гуртожиток, який увійшов в дію в 1971 році, а у 1976 році запрацював новий чотириповерховий учбовий корпус з світлими великими учбовими кабінетами, адміністративною частиною, бібліотекою та просторими коридорами.

Федорівський центр професійної освіти нині посідає помітне місце серед професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.

Центр має 15 тракторів, 12 автомобілів різних модифікацій і 3 зернозбиральні комбайни.

На території центру знаходиться став.