08 травня 2025 року в День пам’яті і перемоги над нацизмом у Федорівському центрі професійної освіти відбувся онлайн-захід “Щоб пам’ятали серця”.
Здобувачі і здобувачки освіти першого курсу доторкнулися до сторінок історії, що болять, міркували над запитаннями “ Чому війна — це трагедія для всього світу?”, “Як ми можемо шанувати тих, хто загинув?” , “Чи актуальне гасло “Ніколи знову” зараз?”, склали асоціативний кущ “Що для мене означає слово “пам’ять”, переглянули та обговорили відео “Українці у Другій світовій війні: правда та міфи”, виготовили та розмістили на онлайн дошці сервісу Lino it мак — символ пам’яті, ушанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за мирне небо. Також першокурсники дійшли висновку, що в пам’яті наша сила. Пам’ять — це не про минуле, це відповідальність за майбутнє. Важливо пам’ятати уроки війни, бо слабкість і нерішучість міжнародної спільноти завжди заохочує агресорів.
Фронт Другої світової двічі прокотився Україною. Мільйони українців поклали життя заради перемоги над нацизмом і відновлення миру. Загинули від 8 до 10 мільйонів осіб – майже чверть усього тогочасного населення України. Мільйони людей вивезли до Німеччини примусово, знищили десятки наших сіл та міст. Україна заплатила чи не найвищу ціну за перемогу над нацизмом. У цей день ми вшановуємо пам’ять, а не прославляємо війну. Цього дня ми згадуємо тих, хто віддав своє життя за нашу свободу. Хай наша пам’ять про них завжди буде живою. Особливо у важкі часи, коли ворог знову атакує нашу Батьківщину. Зараз українцям надзвичайно боляче казати слова “ніколи знову”, адже росія щодня вбиває наших громадян. Українці продовжують боротьбу з нацизмом (рашизмом), відстоюючи мир та свободи у всій Європі.
Пам’ятаймо тих, хто боровся і бореться за Україну!
Наталія Остапчук, класний керівник 44 групи
Федорівського ЦПО