Головна / Урок / Робоче обладнання тракторів

Робоче обладнання тракторів

ПЛАН УРОКУ

ТЕМА ПРОГРАМИ: Робоче обладнання тракторів.(колісних класу 20кН і гусеничних класу до 30 кН)

ТЕМА УРОКУ: Начіпний механізм і причіпний пристрій

МЕТА УРОКУ: Ознайомитись з будовою начіпного механізму і причіпного пристрою

ТИП УРОКУ: комбінований

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ:

Підручники, плакати, начіпна гідравлічна система, причіпний пристрій.

ХІД УРОКУ

1. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА.
  2. Перевірка готовності учнів до уроку.
  3. Нагадати основні положення інструкції з охорони праці.
  4. Відповісти на питання учнів.

1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА
    НАВИЧОК

1.Повторення раніше вивченого матеріалу з метою отримання опорних знань.

1. Підведення підсумків опитування і підготовка до вивчення
    нового матеріалу

III.     ВИВЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Оголошення теми і мети уроку.
  2. Визначення мотивації учнів при вивченні нового матеріалу.
  3. Вивчення нового матеріалу

НАЧІПНИЙ МЕХАНІЗМ

Начiпний механiзм призначений для приєднання до трактора начiпних, напiвначiпних i гiдрофiкованих машин i знарядь, для пiднiмання, опускання та утримування ix у вiдповiдному положеннi при виконаннi будь-яких робiт.

Залежно вiд виду роботи, що виконується, конструктивних особливостей машини, умов експлуатацii агрегату застосовують piзнi варiанти розмiщення начiпних знарядь на тракторі (рис. 24.2.1):

– заднє (знаряддя розмiщене за ведучою вicсю трактора);

– переднє (мiж осями трактора);

– фронтальне (перед трактором);

– бокове (збоку трактора);

– ешелоноване (знаряддя навiшене секцiйно в рiзних мicцях).

Пристрої для навiшування можуть мати piзну конструкцiю залежно вiд розташування машини вiдносно трактора та його потужностi. Спереду або збоку трактора на пiврамi передбаченi мiсця крiплення 3 отворами пiд болти (МТ3-80, Т-40, Т-25А) або кронштейни (ДТ-75, Т-150). Для навiшування машин мiж передньою i задньою осями (Т-16М, СШ-2540) є спецiальнi планки-лонжерони, приваренi до поздовжнiх труб рами, i отвори пiд болти на передньому брусi.

За способом приєднанпя тяг до трактора пачiпнi механiзми можна настроювати па дво, три – або чотири точкову схеми.

Двоточкову схему застосовують для роботи з плугами, при цьому переднi кiпцi двох IIижнiх тяг стискуються в точцi А на oci 12 (рис. 24.2.2), а друга точка – це точка приєднання центральної тяги 3. Нижнi тяги з рамою знаряддя утворюють трикутник.

Триточкову схему використовують пiд час роботи тpaкторів з сiвалками, культиваторами та iншими широкозахватними машинами. Це ycyвaє можливicть змiщення машин у горизонтальнiй площипi i забезпечує прямолiпiйнicть руху МТА. При триточковiй cxeмi переднi кiнцi нижнiх тяг 6 i 9 необхiдно пересунути на oci 12 в точки А i В, при цьому тяги з рамою знаряддя утворюють трапецiю. Чотириточкову схему використовують при роботi трактора з навантажувачем, бульдозером та іншими землерийними машинами. При цьому начiпний механiзм Має двi центральнi тяги, якi забезпечують стiйкicть начiпного знаряддя.

Причіпний пристрій (рис. 6.3) призначений для приєднання до тракто­ра причіпних сільськогосподарських машин, знарядь та вантажних плат­форм. Пристрій дає змогу змінити точку приєднання у вертикальній і гори­зонтальній площинах. У багатьох тракторів причіпним пристроєм є скоба, на якій встановлено причіпну сергу. В горизонтальній площині точку приєднання регулюють, переставляючи сергу по отворах скоби, а у верти­кальній — за допомогою начіпної системи, якщо скоба змонтована в ме­ханізмі навішування. У тому випадку, коли скоба встановлена жорстко на корпусі заднього моста трактора, точку причепу у вертикальній площині ре­гулюють перевертанням скоби та бугелів кріплення один відносно одного.

У разі підвищення вертикального навантаження на сергу більше 5000 Н (500 кгс) необхідно використовувати гідрофікований гак. Гідрогак можна піднімати та опускати тягами, з’єднаними з підйомними важелями та сило­вим циліндром гідравлічної начіпної системи. Тракторист зчіпляє та розчіпляє агрегат безпосередньо з кабіни.

Для швидкого з’єднання або від’єднання сільськогосподарських машин чи знарядь від трактора застосовується автоматична зчіпка. Вона скла­дається з рамки та планок з отворами. Пальці рамки та отвори в планках кріплять рамку до нижніх та центральної тяг механізму навішування трактора.

Замок закріплений на рамі начіпної машини. При комплектуванні ма­шинно-тракторного агрегату трактор наближається до машини заднім ходом

Після чого піднімається начіпний механізм до входу рамки в замок та закривається заскочка для збільшення зчіпної маси трактора застосовуються спеціальні пристрої – довантажувачі ведучих коліс. Довантажувачі бувають механічні та гідравлічні.

1. IV. Закріплення нового матеріалу
  2. Призначення начіпної гідравлічної системи?
  3. Для чого використовують заднє навішування?
  4. З чого складається начіпний механізм?
  5. Призначення причіпного пристрою?
  6. V. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
  7. Аналіз уроку.
  8. Підведення підсумків
  9. Домашнє завдання – А.Ф.Головчук “Трактори”ст.234-236.

IMG_20240516_200246_604

Вишиваємо Перемогу

Традиційно в Україні 16 травня відзначається День вишиванки. Особливого значення це свято ...