Головна / Урок / 85 група. Контрольна робота

85 група. Контрольна робота

1. Укажіть об’єкт дослідження Т. Х. Моргана

А) муха-дрозофіла; Б) горох посівний; В) морська свинка; Г) губка-бодяга.

1. Особина, яка гетерозиготна за одним алелем гена і гомозиготна – за другим:

А) ааЬЬ;     Б) ААВВ;  В) АаВВ; Г) АаВЬ.

1. Укажіть мінливість, яку відносять до спадкової: А) модифікаційна; Б) вікова;                   В) мутаційна; Г) сезонна.
  2. Метод генетичних досліджень, що базується на вивченні родоводів: А) близнюковий;                          Б) генеологічний;  В) цитогенетичний;                           Г) гібридологічний.
  3. Синдром Дауна це: А) трисомія у 5-ій парі;

Б) трисомія у 15-ій парі; Б) нулесомія у 21-ій парі; Г) трисомія у 21-ій парі.

1. Жіночий гаплоїдний набір хромосом:

А) 44А + XX;  Б) 44А + ХУ; В) 22А + X;   Г) 22А + У.

Рівень ІІ

Встановіть відповідність (  по 1,5 б – 3б )

1. Установіть відповідність між терміном і визначенням: 1) природній добір; 2) популяційні хвилі; 3) дрейф генів.

А) періодичні коливання чисельності популяції;

Б) випадкова й неспрямована зміна частот зустрічальності алелів у популяції; В) виникнення будь-яких перешкод, що порушують вільне схрещування й обмін спадковою інформацією; Г) процес, внаслідок якого виживають і лишають потомство переважно особини з корисними в даних умовах спадковими змінами.

1. Установіть відповідність між видами мутагенів та їхніми прикладами:1) хімічні;         2) фізичні;  3) біологічні.

А) ультрафіолетові промені;  Б) мобільні групи нуклеотидів, здатні переміщуватись у межах хромосоми; В) віруси;    Г) газ іприт.

Рівень ІІІ

Розв`яжіть задачу   ( 3 б )

1. У медико – генетичну консультацію звернулося подружжя з  приводу здоров’я майбутніх дітей (чоловік глухонімий, а дружина здорова). Відомо, що глухонімота успадковується як рецесивна ознака. Мати нареченої глухоніма, а батько здоровий. У сім’ї нареченого батьки та рідний брат –  здорові. Вкажіть генотипи усіх членів родини. Визначіть ймовірність народження в новій сім’ї глухонімих дітей.
Рівень ІV  ( 3 б )
  1. Складіть  характеристику спадкового захворювання дальтонізм.
Вернуться к: Біологія – 85,86,76

IMG_20240516_200246_604

Вишиваємо Перемогу

Традиційно в Україні 16 травня відзначається День вишиванки. Особливого значення це свято ...