Головна / Урок / 85 група. Тема: Робота з таблицями .

85 група. Тема: Робота з таблицями .

Тема: Робота з таблицями .

Мета: навчитись створювати таблиці іпрацювати з  текстовими файлами у середовищі Microsoft Word.

Перед створенням таблиці необхідно порахувати, скільки стовпців і рядків вона повинна мати. Якщо у підрахунках допущена помилка, то можна на будь-якому етапі створення і заповнення таблиці додати погрібну кількість стовпчиків і (або) рядків.

Щоб вставити таблицю, треба виконати такі дії:

1.     Встановити курсор клавіатури на те місце, де повинна бути таблиця.

2.     Виконати команду “Таблица” => “Добавить таблицу” або натис­нути кнопку “Добавить таблицу” на панелі інструментів.

3.     У діалоговому вікні “Вставка таблицы, що з’явиться, встановити потрібну кількість стовпчиків і рядків.

4.     Натиснути кнопку “ОК на екрані з’явиться таблиця із вказаною кількістю стовпчиків і рядків, кожні свого однакового розміру.

Зміна розмірів стовпчиків (рядків)

Не виділяючи комірок таблиці, перевести курсор миші на внутріш­ню вертикальну границю стовпчика (на горизонтальну границю рядка) — з’явиться двонаправлена стрілка. Натиснувши і не відпускаючи ліву кнопку миші, перетягти стрілку для збільшення або зменшення ширини стовпчика (рядка). При перетягуванні границі з’являється штрихова лінія, яка показує, де буде проходити нова границя.

Якщо перетягування границі виконувати при виділеній одній або кількох комірках, то нова границя встановиться тільки для них із зсувом інших комірок.

Заповнення таблиці

Після зміни розмірів стовпчиків і рядків таблицю можна заповню­вати інформацією. Кожна комірка є своєрідним окремим документом: в неї можна вводити до кількох абзаців із збереженням відомих можливостей їх форматування; можна встановлювати шрифти, відступи та інтервали, табуляцію, вирівнювання по лівому і правому краях тощо.

Для переходу в комірку справа натискають клавішу Таbв кінці рядка таблиці курсор переходить в першу комірку нового рядка. Для пере­ходу у комірку зліва натискають клавіші Shift + Tab. Поки комірки порож­ні, із комірки в комірку можна пересуватися клавішами →  або ←. Коли комірки мають текст, цими клавішами пересуваються від символу досимволу до кінця тексту і аж тоді у сусідню комірку.

Щоб перейти у потрібну комірку, досить на неї перевести курсор миші і клацнути.

Виділення у таблиці

При роботі з таблицею виникає необхідність виділяти для роботи окремі комірки, кілька комірок, окремий стовпчик, кілька стовпчиків, окремий рядок, кілька рядків, всю таблицю.

Щоб виділити комірку, досить на неї встановити курсор миші і, ко­ли з’явиться стрілка  ì, клацнути — комірка зафарбується у чорний колір.

Щоб виділити кілька комірок, досить на першу з них встановити курсор миші і, коли з’явиться стрілка ì, натиснувши і не відпускаючи лівої кнопки, перетягти стрілку до останньої комірки і. відпустити кнопку — комірки зафарбуються у чорний колір.

Щоб виділити стовпчик, досить зверху над таблицею встановити курсор миші над  стовпчиком і, коли з’явиться стрілка ê, клацнути — всі комірки стовпчика зафарбуються у чорний колір.

Щоб виділити кілька стовпчиків, досить зверху над таблицею встановити курсор миші проти першого стовпчика і, коли з’явиться стрілка ê, натиснувши і не відпускаючи лівої кнопки, перетягти стрілку до останнього стовпчика і відпустити кнопку — всі комірки всіх відмічених стовпчиків зафарбуються у чорний колір.

Щоб виділити рядок, досить зліва за межами таблиці встановити курсор миші проти рядка і, коли з’явиться стрілка ö, клацнути — всі комірки рядка зафарбуються у чорний колір.

Щоб виділити кілька рядків, досить зліва за межами таблиці вста­новити курсор миші проти першого рядка і, коли з’явиться стрілка öнатиснувши і не відпускаючи лівої кнопки, перетягти стрілку до останнього рядка і відпустити кнопку — всі комірки всіх відмічених рядків зафарбуються у чорний колір.

Щоб виділити всю таблицю, досить виділити всі її рядки або стовпчики, або виконати команду“Таблица” => “Выделить таблицу” — всі комірки таблиці зафарбуються у чорний колір. Щоб зняти виділення, досить клацнути на чистому місці таблиці, документа або екрана.

Вернуться к: Інформатика – 85 група
x

Перегляньте також

2024-04-30_16-01-19

Гідне визнання!

Роль педагога є ключовою у формуванні суспільства. Саме вчитель закладає моральну основу ...