Головна / Урок / Access: Перехресний запит.

Access: Перехресний запит.

Вам нужно сначала закончить Access: Запити з параметрами. для перехода к этому уроку

Перехресні запити дозволяють виконувати виведення даних у вигляді перехресної таблиці, в якій як заголовки стовпців використовуються значення полів і виразів. Перехресні запити додають ще один рядок Перехресна таблицяв Бланк запиту.

Створимо перехресний запит «Середня оцінка учнів по предметах».

Для створення цього запиту виконаємо наступні дії:

1. Виберемо Конструктор запиту.

2. Додамо таблиці УчніПредметі Отримує.

3. У Бланк запитуперенесемо наступні поля: ПрізвищеНазваі Оцінка.

4. На вкладці Конструктор у групі Тип запиту виберемо Перехресний .

5. В бланк запиту добавиться додатковий рядок Перехресний.

6. У цьому рядку для стовпця Прізвищевиберемо Заголовки рядків, для стовпця НазваЗаголовки стовпців, а для стовпця ОценкаЗначення(рис.4.20):

Рис. 4.20

7. У стовпці Оценкав рядку Групова операціявиберемо Середнє(середнє арифметичне)

8. Клацнемо на кнопці Запуск(!)

Результат роботи запиту показаний на рис.4.21. Цей запит містить середні оцінки всіх учнів по всіх предметах. Оскільки наші учні вивчають не одні і ті ж предмети, то в цій таблиці є порожні клітинки.

Рис. 4.21

А тепер трішки змінимо цей запит. Додамо поле Клас. У рядку Умова відборудля нього додамо 11-а(рис.4.22) Запустимо запит на виконання. Результат на рис.4.23

Рис. 4.22

Рис. 4.23

Ми бачимо, що поле Класв результаті роботи запиту не відображувалося, а служить лише для завдання умови відбору для виведення даних. Якщо в Конструкторі запитузмінити значення для поля Клас, то і результат роботи запиту змінитися.

Метки уроков: Microsoft Access
Вернуться к: Технології комп’ютерної обробки інформації – 92 група

Знімок екрана 2024-04-22 140512

Використання онлайн-інструментів під час дистанційного та змішаного навчання