Головна / Урок / Розвязування задач. Змінний струм

Розвязування задач. Змінний струм

Вам нужно сначала закончить Змінний струм. Генератор, трансформатор. для перехода к этому уроку

Задача 1

Дослідним шляхом виміряно напругу, струм та потужність у ланцюзі (рис.1) з котушкою індуктивності: U = 100 (В), I = 10 (A), Р = 600 (Вт). Визначити параметри котушки R и  L, якщо частота струму у ланцюзі   f = 50 (Гц).

задача 1 задача 2 задача 3

Задача 2

Чому дорівнює значення вольтметру V2, включенного в ланцюг синусоїдального струму (рис.2), якщо вольтметр V1  показує 60 (В); при цьому R = 30 (Ом); ХС = 40 (Ом). Оба вольтметри електромагнітної системи.

задача 4 задача 5

Задача 3

задача 6

Знак «мінус» вказує або на активно-ємнісний, або на чисто ємнісний характер навантаження, при якому синусоїда струму випереджає синусоїду напруги. Якщо б значення φ було  «-900», схема заміщення ланцюга мала б тільки

ємність С. При чисто активному опорі у ланцюзі кут зсуву фаз був би рівен нулю. Значення куту зсуву фаз у межах від 0 до «-900» говорить про те, що схема заміщення має 2 елементи: активний опір та ємність (рис.4).

задача 7

Домашнє завдання

Задача 1. У колі стандартної частоти з послідовно з’єднаними резистором, котушкою й конденсатором, проходить струм 0,8 А. Активний опір кола дорівнює 50 Ом, індуктивність котушки 0,5 Гн, ємність конденсатора 30 мкФ. Знайдіть напругу, підведену до кола.

Задача 2. У колі з послідовно з’єднаними резистором, котушкою й конденсатором, проходить струм 2 А. Активний опір кола дорівнює 60 Ом, напруга підведена до всього кола 220 В. Знайдіть коефіцієнт потужності й активну потужність.

Вернуться к:

IMG_20240520_133537_665

Плануй успішне майбутнє

17 травня 2024 року відбулася виставка закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізького регіону ...