Головна / Урок / Вироби з бісквітного тіста (86 группа)

Вироби з бісквітного тіста (86 группа)

БІСКВІТ «БУШЕ»

Борошно 389 г,

цукор 342 г,

жовтки 342 г,

білки 513 г,

есенція 2 г.

Вихід 1000 г.

Бісквіт «Буше», який інколи називають ще круглим, відрізняється від бісквіту основного рецептурою і технологією приготування. Тісто готують без додавання крохмалю, більш в’язкої й густої консистенції, що не розтіка­ється на папері. Особливість технології приготування полягає в окремому збиванні білків і жовтків яєць. Щоб забезпечити високу якість бісквіту, необхідно використовувати свіжі або дієтичні яйця, жовтки і білки яких ма­ють високу піноутворюючу здатність.

Жовтки яєць перемішують із 75 % цукру і збивають, доки маса не набуде світло-кремового кольору і збільшиться в об’ємі у 2—2,5 рази (приблизно 40—45 хв.). Зменшити час збивання можна, якщо підігріти масу на водяній бані до температури 45—50°С. У цьому випадку жир жовтка розтоплюється, маса зріджується і набагато легше насичується бульбашками повітря, що за­безпечує її пишність і стійкість.

Паралельно збивають охолоджені до 2°С яєчні білки протягом 25—30 хв., доки маса не збільшиться в об’ємі у 5—6 разів, поступово збільшуючи оберти механізму збивальної машини. Наприкінці збивання всипають 25 % цукру і продовжують збивати ще 1—2 хв. Збиті білки повинні мати білосніжну, пишну, стійку консистенцію. У збиті з цукром жовтки додають есенцію, всипають борошно і обережно перемішують, щоб не залишилося грудочок нерозміша- ного борошна, протягом 15—20 сек. Потім у масу частинами додають збиті білки і швидко, але обережно, замішують тісто. Готове тісто одразу направ­ляють на випікання, щоб уникнути його осідання.

Кондитерські листи вистеляють папером, тістом заповнюють кондитерсь­кий мішок з гладкою трубочкою діаметром 15—20 мм і висаджують круглі чи овальні заготовки, які називають бушетками. Добре приготоване тісто не повинно розпливатися на листі. Випікають заготовки при температурі 190— 200°С протягом 15—20 хв. У перші 10 хв. не рекомендується відкривати піч і рухати листи, щоб заготовки не осіли. Готовність бушеток визначають за пружністю м’якушки і світло-коричневим кольором поверхні (при легкому натисканні на поверхні заготовок не повинно залишатися слідів від пальців).

Після випікання гарячі заготовки, не знімаючи з паперу, викладають сто­сиками і залишають для охолодження (це запобігає надмірному висиханню і швидкому черствінню бушеток). Випечені бушетки витримують при темпе­ратурі 20°С протягом 4—8 год. для закріплення структури бісквіту. Використо­вують бушетки як основу при приготуванні різноманітних тістечок «Буше» і для оздоблення поверхні тортів.

Вимоги до якості: форма кругла або овальна; поверхня опукла без тріщин, світло-коричневого кольору; консистенція пориста, пишна, еластична; колір світло-жовтий; вологість напівфабрикату 17 %.

Для приготування масляного бісквіту — тіста для кексів — до рецептури, окрім яєць, цукру і борошна, введено велику кількість жиру (маргарину чи масла). Внаслідок цього при виготовленні й випіканні це тісто гірше зберігає пористу структуру. Розпушування тіста за допомогою одних збитих білків не завжди можливе, тому тісто для кексів готують з використанням додаткового розпушу­вача — вуглекислого амонію. При комбінованому способі розпу­шування випечений бісквіт виходить високим, розсипчастим і дрібнопористим. Введення в тісто значної кількості жиру та іншої здоби надає випеченій м’якушці певної щільності. Вироби набува­ють ніжного здобного смаку і приємного аромату, підвищується їхня калорійність і сповільнюється процес черствіння.

Слід відзначити, що у випадку використання дієтичних яєць, в яких білок і жовток мають гарну піноутворюючу здатність, масля­ний бісквіт можна готувати без хімічних розпушувачів. У цьому ви­падку необхідно окремо ретельно збивати білки і жовтки. Отже, іс­нують кілька способів приготування масляного бісквіту: з викорис­танням і без використання хімічних розпушувачів.

Приготування масляного бісквіту з використанням хімічних роз­пушувачів можливо двома способами.

1-й        спосіб (на меланжі). Маргарин (температура 12°С) нарізу­ють на шматочки і збивають на малих обертах збивальної машини, доки не утвориться пластична маса. Потім оберти збільшують, до­дають цукор і продовжують збивати протягом 10 хв. До цієї маси поступово (порціями) додають суміш яєчного меланжу, солі, амо­нію, есенції, знову збивають, доки маса не набуде пишної, кремопо- дібної консистенції. Потім всипають просіяне борошно і швидко, але обережно, замішують тісто консистенції густої сметани. Тісто замішу­ють руками, оскільки у процесі збивання з борошном воно затягується,

що призводить до погіршення якості випеченого напівфабрикату.

Якщо меланж додавати великими порціями або влити увесь од­разу, жир і рідина можуть відокремитися, маса стане неоднорідною, як кажуть кондитери — «відсічеться». Таку масу не рекомендується використовувати для замішування тіста, оскільки готові вироби бу­дуть мати тверду, ущільнену консистенцію. У цьому випадку рідину необхідно зцідити, маргарин ледь підігріти при інтенсивному пере­мішуванні й знову збити до утворення пишної маси. А потім у зби­тий маргарин поступово (порціями) влити відціджену рідину.

2-й      спосіб (на дієтичних яйцях). Тісто, виготовлене цим спо­собом, буде більш пишним і пористим, оскільки при його пригот- ванні використовують піноутворюючу здатність яєчних білків.

Нарізаний шматочками маргарин збивають до утворення одно­рідної пластичної маси, додають 75 % цукру і продовжують збива­ти протягом 10 хв. До збитого маргарину поступово додають суміш яєчних жовтків, солі, есенції, амонію і збивають, доки не утвориться нишна, однорідна маса, в якій не буде відчутно кристаликів цукру. Паралельно в іншому посуді збивають охолоджені яєчні білки, доки вони не збільшаться в об’ємі у 5—6 разів і утворять пишну, стійку масу. Наприкінці збивання додають 25 % цукру. 25 % збитих білків перемішують зі збитою яєчно-жировою масою, всипають туди про­сіяне борошно, перемішують, додають решту 75 % білків і швидко, але обережно, замішують тісто сметаноподібної консистенції.

Приготування масляного бісквіту без додавання хімічних роз­пушувачів можливе також двома способами.

1-й      спосіб (на меланжі). Яйця з цукром збивають до збіль­шення в об’ємі у 2,5—3 рази, як при приготуванні бісквіту основ­ного теплим способом. До збитої яєчно-цукрової маси додають просіяне разом з крохмалем борошно, обережно перемішують, а потім вливають розтоплений гарячий маргарин або масло. Замі­шують тісто легкими рухами знизу догори, оскільки жир може осісти на дно. При приготуванні бісквіту таким способом кількість яєць збільшують, а жиру — зменшують.

2-й    спосіб (на дієтичних яйцях). У збитий до пластичного стану маргарин всипають просіяне борошно і збивають протягом 10 хв., доки не утвориться пишна, однорідна маса. Паралельно, окремо у двох посудинах, збивають яєчні жовтки разом з цукром (75 % від загальної кількості) до збільшення в об’ємі у 2,5—3 рази і яєчні білки — до збільшення в об’ємі у 5—6 разів. До збитих білків наприкінці збивання додають 25 % цукру. Щоб приготувати тісто, до збитого разом із борошном маргарину поступово додають збиті жовтки і білки, швидко, але обережно перемішують.

ПИРІГ БІСКВІТНИЙ З ПОВИДЛОМ

Для тіста:

борошно 184 г,

крохмаль картопляний 44 г,

цукор 227 г,

меланж 379 г,

есенція 2,2 г.

Маса напівфабрикату 655 г.

Фруктова на­чинка 300 г,

цукрова пудра для посипання 45 г.

Вихід 1000 г.

Випікають бісквітний капсуль завтовшки близько ЗО мм. Після вистою­вання капсуль розрізають на два пласти, які склеюють між собою фруктовою начинкою. Пиріг ріжуть на шматочки масою 50 або 70 г, посипають цукро­вою пудрою. Можна реалізувати пиріг і ваговим.

Вимоги до якості: форма прямокутна або квадратна; поверхня посилана цукровою пудрою. Пиріг складається з двох бісквітних пластів, склеєних фрук­товою начинкою; пористий, пишний, пружний; смак солодкий.

РУЛЕТ БІСКВІТНИЙ «ЕКСТРА»

Для тіста:

борошно 1-го гатунку 139 г,

цукор 137 г,

меланж 229 г,

есен­ція 13 г.

Маса тіста 506 г,

маса напівфабрикату 400 г.

Для сиропу: цукор 44 г,

есенція ромова 02 г,

коньяк 4 г,

сік з ревеню 48 г.

Маса сиропу 100 г.

Для крему: масло вершкове 100 г, молоко згущене з иукром 23 г, сир свіжий 259 г, коньяк 3 г. Маса крему 500 г. Цукрова пудра для посипання 3 г. Вихід 1000 г.

Бісквітну розмазку просочують сиропом, змащують масляно-сирним кремом, щільно скручують у рулет, поверхню якого посипають цукровою пудрою. Сироп для просочування готують з додаванням соку з ревеню. Крем готують, як масляний основний, але масло збивають з додаванням свіжого сиру 9 % жирності.

Вимоги до якості: такі самі, як і до рулету «Бісквітно-фруктовий»; на роз­різі чітко видно спіралі, прошаровані масляним кремом.

РУЛЕТ БІСКВІТНО-ФРУКТОВИЙ

Для тіста:

борошно 256 г,

цукор 256 г,

меланж 426 г,

есенція 1,4 г.

Маса тіста 939 г.

Маса напівфабрикату 691 г.

Фруктова начинка 296 г,

пудра цукрова 31 г.

Вихід 1000 г.

Тісто готують холодним способом. Випікають бісквітну розмазку. Висто­яну розмазку рівномірно змащують фруктовою начинкою і скручують у ру­лет за допомогою паперу, на якому вона випікалася. Краї рулету зрізують під гострим кутом. Рулет можна реалізувати ваговим (поверхню виробу посипа­ють цукровою пудрою) або порційним (сформований виріб нарізають на шматочки завширшки 2—2,5 см масою 75 г і посипають цукровою пудрою).

Вимоги до якості: форма циліндрична; поверхня посилана цукровою пудрою, не розтріскана; на розрізі чітко видно спіралі, прошаровані фруктовою начинкою; колір бісквіту жовтий; консистенція ніжна, пориста; смак солодкий, приємний.

maxresdefault

ПЕЧИВО БІСКВІТНЕ З МАКОМ

Борошно 280 г,

цукор 440 г,

яйця 280 г,

цукор ванільний 2 г,

мак для по­сипання 100 г,

жир для змащування листів 10 г.

Вихід 1000 г (250—300 шт.).

Тісто готують основним способом з підігріванням. Печиво формують і випі­кають так само, як і «Легкий бісквіт», але поверхню заготовок посипають маком.

Вимоги до якості: такі самі, як і до печива «Легкий бісквіт», поверхня по­силана маком.

pechivo_z_makom

ПЕЧИВО «ЛЕГКИЙ БІСКВІТ»

Борошно 419 г,

цукор-пудра 391 г,

цукор на посипання 140 г,

меланж 321 г,

есенція 3,4 г.

Вихід 1000 г (250—300 шт.).

Тісто готують основним способом без підігрівання. Листи змащують жи­ром, посипають борошном. У кондитерський мішок з гладкою трубочкою (діаметр отвору 10 мм) наливають тісто і відсаджують круглі заготовки діа­метром 4—5 см, поверхню яких густо посипають цукром. Надлишок цукру, що потрапив на лист, необхідно зсипати, щоб він не пригорів під час випі­кання. Для цього лист із заготовками швидко перевертають догори дном і знову ставлять у попереднє положення.

Заготовки не відпадають, оскільки завдяки рідкій консистенції тіста щільно приклеюються до кондитерського листа. Листи із заготовками став­лять у сухе, тепле місце для підсушування на 1,5—2 год.

Коли на поверхні заготовок утвориться тонка, крихка плівочка, їх випіка­ють при температурі 200—210°С протягом 5—6 хв., стежачи при цьому, щоб не змінився колір. Готове печиво охолоджують на листах, а потім виймають за допомогою тонкого ножа.

Вимоги до якості: форма кругла; поверхня без тріщин, з блискучими кристаликами.

images

https://www.youtube.com/watch?v=D3pcuEWzk2U

https://www.youtube.com/watch?v=-6oKEiI6_N0

https://www.youtube.com/watch?v=840D3AcTmcM

https://www.youtube.com/watch?v=9ZE2w6Pr8QQ

Домашне завдання:

Записати у зошит конспект з теми ” Вироби з бісквітного тіста

Знайти 5 різних рецептів з теми ” Вироби з бісквітного тіста та надіслати за адресою romachka060681@gmail.com

 

 

 

 

x

Перегляньте також

59-9826

Актуальні проблеми дистанційного навчання

04листопада 2024 р.  у Федорівському центрі професійної освіти відбулося чергове засідання методичної ...