Заняття № 8 Дата: 19.10.2020 Група: №3
Застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Відеоогляд.
Тема: Застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятора
Мета: ознайомити з поняттям фібриляція серця. Розглянути складність СЛР при раптовій зупинці серця. Розглянути автоматичний зовнішній дефібрилятор та його будову, розташування електронів дефібрилятора. Ознайомити з основними правилами користування дефібрилятором. Ознайомитися з СЛР в постраждалого, під’єднаного до автоматичного дефібрилятора.
Що таке фібриляція серця?
Це хаотичні різночасові скорочення волокон серцевого м’яза (фібрил), під час яких серце не в змозі гнати кров по судинах
Вам уже відомо, що ефективними заходами рятування життя постраждалого з раптовою зупинкою серця є правильне натискання на грудну клітку і якнайшвидша електрична дефібриляція. Було доведено, що відтермінування дефібриляції на 1 хвилину зменшує виживання постраждалих на 10 %. У той час, як її виконання протягом 1-2 хв після раптової зупинки серця сприяє відновленню роботи серця в більшості постраждалих.
У зв’язку із цим у більшості розвинених країн світу в багатолюдних місцях на помітному місці розташовані шафки з автоматичним зовнішнім дефібрилятором (іл. 8.2). Невдовзі така ситуація буде і в Україні. Тому важливо навчитися діяти в умовах наявності поблизу місця події, де сталася раптова зупинки серця, автоматичного зовнішнього дефібрилятора.
Коли ви стали свідком раптової зупинки серця, усе чиніть за звичним алгоритмом, який уже вам добре відомий:
- оцініть, чи все навколо безпечно;
- якщо безпека очевидна, підійдіть до постраждалого, з’ясуйте рівень його свідомості;
- якщо постраждалий непритомний, покличте когось із присутніх на допомогу;
- з’ясуйте, чи дихає постраждалий. За відсутності дихання попросіть свідка події викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги й принести автоматичний зовнішній дефібрилятор, якщо він наявний поблизу місця події:
- розпочніть СЛР: 30 натискань і 2 видихи в тіло постраждалого;
- продовжуйте ці цикли до появи автоматичного зовнішнього дефібрилятора.
Далі дійте або самостійно, або попросіть помічника відкрити кришку автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Здебільшого він вмикається автоматично, в окремих випадках натисніть кнопку, щоб його увімкнути
До складу автоматичного зовнішнього дефібрилятора, як правило, входять самоклеючі електроди та блок управління. Клеми самоклеючих електродів ввімкніть у відповідне гніздо на блоці управління. Особливістю цього пристрою є те, що він завдяки голосовим повідомленням підкаже вам, що робити далі.
Відтак виконуйте голосові команди автоматичного зовнішнього дефібрилятора. У його програмі закладено алгоритм реанімації з використанням електричного розряду.
Пристрій підкаже вам, як наклеїти певним чином самоклеючі електроди на грудну клітку постраждалого
Далі прилад накаже почекати, щоб завершився аналіз серцевого ритму в постраждалого. За потреби пристрій повідомить про необхідність нанесення розряду. Переконайтеся, що ви, інші присутні не торкаються тіла постраждало то і натисніть кнопку розряду.
Одразу після нанесення розряду продовжуйте виконувати СЛР, натискайте на грудну клітку 30 разів і здійснюйте 2 видихи в тіло постраждалого.
Через 5 циклів 30 : 2 апарат знову зробить паузу для аналізу серцевого ритму і за потреби накаже виконати розряд.
Непрямий масаж серця і штучна вентиляція легень в постраждалого, під’єднаного до автоматичного зовнішнього дефібрилятора
У кожному випадку автоматичний зовнішній дефібрилятор буде добирати оптимальні параметри серцево-легеневої реанімації й рятівнику залишиться тільки виконувати його команди.
Практика показала, що застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятора до прибуття карети екстреної (швидкої) медичної допомоги сприяє найбільшому виживанню постраждалих.
Автоматичний зовнішній дефібрилятор. Методика використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора.
- У чому полягає складність СЛР при раптовій зупинці серця?
- Чому робота в команді сприяє підвищенню ефективності СЛР?
- Чи потрібно розподіляти ролі для проведення серцево-легеневої реанімації двома рятівниками?
- У чому полягає особливість роботи в команді, якщо рятівники використовують автоматичний зовнішній дефібрилятор?
Домашнє завдання: зробити короткий конспект уроку, дати відповідь на запитання.