2 лютого 1971 року в місті Рамсар (Іран) була прийнята Конвенція про водно – болотні угіддя. Тоді її підписали 18 країн. Цей документ став першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Наразі до Конвенції приєдналися вже 170 країн світу, серед яких і Україна, де мережа водно-болотних угідь міжнародного значення нараховує 39 територій загальною площею 786 321 га.
Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь.
В зв’язку з цим у Федорівському центрі професійної освіти була проведена виховна година «Хто живе на болоті?» Учні розповідали і показували, які істоти мешкають на болоті.
Болота підтримують водний баланс нашої планети. Вони живлять малі річки, на болотах мешкає багато рідкісних видів тварин і рослин.
В нашому регіоні немає водно – болотних угідь міжнародного значення, але кожен з нас може внести свій невеликий внесок у охорону водно-болотних угідь. Це дуже просто. Це не вимагає грошей або багато часу. Головна ідея – “не нашкодь”!
- не забруднюйте водойму, біля якої ви живете;
- не засмічуйте берег, на якому ви відпочиваєте;
- не оріть свій город до урізу води, залишайте прибережні водоохоронні смуги;
- висаджуйте ліс у прибережній зоні;
- дотримуйтесь правил полювання та рибної ловлі;
- не «діставайте» тварин у сезон тиші, не вмикайте голосно музику, відпочиваючи на природі;
- вивчайте свою водойму і діліться своїми знаннями з оточуючими;
- не проходьте повз порушень, повідомляйте про них в природоохоронні, а також правоохоронні органи.
Викладач біології
Ольга Кіпоть