Головна / Учням / Розваги / Масляна, Масляна, добра красуня!

Масляна, Масляна, добра красуня!

VМасляна, Масниця, Колодій – одне з календарно-побутових свят, яке пов’язане із давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. Припадає воно на останній тиждень перед початком Великого посту. Це свято триває тиждень, щовечора збирає молодь на вечорниці. Молодь гуляла до третіх півнів, бо це було останнє гуляння в хаті. Після Масляної збирались вже на вулиці.

Ось і до нашого ЦЕНТРу завітала Масляна!

Учні 14 та 24 гр по професії «Кухар, кондитер» з майстрами в/н Понькою Л. І., Золотарьовою К.Г. приготували смаколики:  млинці, печиво, вареники з сиром та святково прикрасили стіл.

На дійство зібралися  всі учні і педпрацівники, щоб зиму провести й весну зустріти, в ігри пограти. Дівчата в яскравих костюмах провели свято Масляної.

Хлопці брали активну участь в іграх: перетягування канату, три ноги, казанок з картоплею, на мітлі. Всіх учасників та присутніх пригощали млинцями та варениками з сиром.

У народі говорять:

• Не завжди котові масляна
  • Масляна, Масляна, яка ти мала, – якби ж тебе сім неділь, а посту одна.

Захід підготували та провели Довгополик Л.О. та Лось Н.П.

О.В. Золотарьова, методист