Головна / Бібліотека / ІІІ науково-практична конференція учнів закладів ПО Запорізької області «Україна очима молоді»

ІІІ науково-практична конференція учнів закладів ПО Запорізької області «Україна очима молоді»

IMG_20190416_142037

16 квітня 2019 року на базі  ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» пройшла ІІІ науково-практична конференція учнів закладів професійної освіти Запорізької області «Україна очима молоді». Учениця ІІІ курсу ФЕДОРІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ Скрупська Анастасія  представила наукову роботу в номінації «Історичне краєзнавство» –  «Козацькому роду немає переводу» (про життя та діяльність краєзнавця Саєнка В.М. та його музей садибу «Сільська хата»), керівник викладач історії Лук’янець Тамара Василівна. Анастасія розповіла про краєзнавчий музей- садибу «Сільська хата», який знаходиться у селі Благовіщенка Більмацького району Запорізької області, який створив місцевий житель, краєзнавець  Володимир Миколайович Саєнко.

Основним джерелом для написання роботи стало інтерв’ю дослідницької групи навчального закладу з власником і творцем музею. Музей створений в хаті батьків власника, поряд з якою збереглася хата його діда, якій вже більше, ніж 200 років. Початком колекції музею стали речі, інструменти і техніка, якими вели господарство батько і дід краєзнавця. В руках майстра вони набули вигляд музейних експонатів. Поступово колекція розширювалась за допомогою сусідів та односельців. На сьогоднішній день Володимир Миколайович не може назвать навіть приблизну кількість експонатів, це сорочки – вишиванки, праски, прядки, ухвати, кочерги, лопати, сільські знаряддя праці, гребінці для вовни, олив’яні ложки, ярмо для волів, глечики, є справжня діюча піч. Найстарішими експонатами є корита для худоби, яким понад 200 років.

Особливість музею В.М.Саєнка полягає в тому, що до всіх речей можна доторкнутися, випробувати в роботі.

На території музею проводяться свята «Козацькі розваги», «свято першого снопа», на яких відроджуються старі народні обряди і традиції пов’язані з календарними святами слов’ян.

По закінченні конференції  Анастаія та інші учасники отримали сертифікати.

 

Довгополик Л.О., бібліотекар

FREEhost.com.ua - качественный хостинг и регистрация доменов во всех зонах

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

DSC_0222

Краєзнавство – як засіб патріотичного виховання

2 жовтня 2018 року у ФЕДОРІВСЬКОМУ ЦЕНТРІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ гостинно вітали бібліотекарів, ...