1. Під час штучного вдиху щоки постраждалого сильно надуваються
Мета:
- навчальна: перевірити рівень знань, практичних умінь та навичок учнів; удосконалювати в процесі виконання роботи навички узагальнення, систематизації, аналізу здобутих знань;
- розливальна: розвивати уважність, зосередженість, уміння аналізувати ситуацію, визначати небезпеки й діяти;
- виховна: виховувати самостійність, почуття відповідальності.
Тип уроку: повторення, контролю, коригування та оцінювання знань, вмінь, навичок.
ХІД УРОКУ
- ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Опинившись поруч із травмованою людиною, намагайтеся опанувати себе. Поведінка постраждалого не повинна вас лякати, дратувати або дивувати. Його стан, вчинки, емоції — це нормальна реакція на ненормальні обставини. Тож опануйте себе зараз, коли постраждалий віртуальний, і продемонструйте свої знання допомоги, щоб не розгубитися за реальних обставин.
- ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ
Виберіть один з двох варіантів. Відповісти письмово.
Варіант 1
- Щоб переконатися, що знайдений притомний, потрібно:
а) поплескати його по обличчю;
б) підняти його;
в) обережно потрясти постраждалого за плече та голосно звернутися до нього;
г) нічого не робити до приїзду «швидкої».
- Компресії грудної клітки потрібно здійснювати якомога глибше:
а) так;
б) ні.
- Два штучні вдихи-видихи мають тривати близько ___ с.
- Прийом Хеймліка проводять, допоки:
а) постраждалий не виплюне предмет обструкції, незалежно від того, скільки часу на це піде;
б) не приїде «швидка»;
в) постраждалий не знепритомніє;
г) вистачить сил рятувальнику.
- Зазначте усі правильні дії допомоги постраждалому під час епілептичних судом:
а) викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;
б) не намагатись насильно стримувати судомні рухи постраждалого;
в) розкрити рот у постраждалого за допомогою підручних засобів;
г) після припинення судом оглянути постраждалого, визначити наявність притомності та дихання;
д) відтягнути чи організувати перенесення постраждалого на м’яку поверхню;
е) спробувати знайти у речах постраждалого ліки, які зазвичай є у хронічних хворих, та силоміць якомога швидше покласти до рота постраждалого.
- Встановіть відповідність.
- Під час штучного вдиху щоки постраждалого сильно надуваються
1. Під час штучного вдиху щоки постраждалого сильно надуваються | Рятувальні дії дорослим |
|
Рятувальні дії маленьким дітям |
|
в) Рятувальні дії непритомним постраждалим з ознаками дихання |
|
г) Неправильне виконання рятувальних дій |
- Назвіть основні ознаки повної непрохідності верхніх дихальних шляхів.
- Назвіть симптоми, за якими можна запідозрити травму грудної клітки.
- Назвіть фактори, що обумовлюють тупу та проникну травми. У чому основні відмінності цих травм?( 2 бали)
- Охарактеризуйте особливості травм у разі падіння з висоти.( 2 бали)
Варіант 2
- Щоб переконатися, що знайдений непритомний постраждалий дихає:
а) піднести люстерко до рота та споглядати за випаровуванням;
б) відірвати шматочок нитки, піднести до носа постраждалого та спостерігати за її рухом;
в) спостерігати за підняттям грудної клітки, намагатися відчути повітря, що видихає постраждалий, на своєму лиці, нахилившись до нього;
г) нічого не робити до приїзду «швидкої».
- Компресії грудної клітки у дорослого потрібно здійснювати на глибину близько 5-6 см:
а) так;
б) ні.
- Під час СЛР кількість компресій за хвилину повинна становити разів.
- Прийом Хеймліка зупиняють у разі,…:
а) якщо постраждалий впав;
б) якщо постраждалий знепритомнів;
в) двох невдалих спроб;
г) якщо постраждалий вищий за рятувальника.
- Зазначте усі помилкові дії допомоги постраждалому під час епілептичних судом:
а) викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;
б) намагатись насильно стримувати судомні рухи постраждалого;
в) не слід розкривати рот у постраждалого за допомогою підручних засобів;
г) відразу вкласти у відновлювальну позицію для запобігання западанню язика;
д) відтягнути чи організувати перенесення постраждалого на м’яку поверхню;
е) не потрібно силоміць вливати рідину та будь-які ліки до рота постраждалого під час судом.
- Встановіть відповідність.
- Під час штучного вдиху якомога сильніше та більше вдувати повітря до рота постраждалого
1. Під час штучного вдиху якомога сильніше та більше вдувати повітря до рота постраждалого | а) Рятувальні дії немовлятам |
|
б) Рятувальні дії дорослим |
|
в) Рятувальні дії притомним постраждалим |
|
г) Неправильне виконання рятувальних дій |
- Назвіть основні ознаки неповної непрохідності верхніх дихальних шляхів.
- Назвіть симптоми, за якими можна запідозрити закриту травму живота.
- Назвіть травмувальні фактори та їхній вплив на людину в разі вибуху міни.(2бали)
- Охарактеризуйте особливості травм у разі ДТП.(2 бали)
IV.ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
V.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати результати роботи.