Головна / Урок / Машини для хімічного захисту рослин

Машини для хімічного захисту рослин

Урок

Тема: Машини для хімічного захисту рослин.

Захист рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, що знищують значну частину врожаю, – дуже гостра і життєво важлива проблема. Упровадження інтенсивних технологій, завдяки яким суттєво підвищилася продуктивність сільськогосподарського виробництва, взагалі неможливе без високоефективних захисних заходів, основним принципом яких є профілактика. До цього комплексу заходів належать такі методи: організаційно-господарський, агротехнічний, фізико-механічний, фізичний, біологічний, хімічний та інтегрований.

Організаційно-господарський  метод охоплює полезахисне ісорозведення,, осушення або зрошення земель, окультурення лук і пасовищ, підбір спеціальної рослинності на межах полів, організацію карантинної служби.

Агротехнічний метод передбачає застосування науково обґрунтованих сівозмін, систем обробітку ґрунту і внесення добрив; підготовку посівного матеріалу, відбір і впровадження найстійкіших сортів.

Фізико-механічний метод полягає у застосуванні пристроїв для знищення шкідників, прокладання напрямних канавок тощо.

Фізичний метод ґрунтується на дії на рослини і насіння високих та низьких температур, ультразвуку, струмів високої частоти.

Біологічний метод передбачає використання проти шкідників, хвороб та бур’янів їх природних ворогів і бактеріальних препаратів.

Хімічний метод передбачає використання проти шкідників, хвороб та бур’янів хімічних речовин. Завдяки високій ефективності цей метод є найпоширенішим, але в разі неправильного його застосування можна спричинити негативні екологічні наслідки.

Інтегрований метод полягає в гармонійному поєднанні всіх перерахованих методів. Для досягнення високого кінцевого ефекту всі компоненти і взаємодія між окремими складовими комплексної системи мають підлягати системному аналізу та інтегруватися в математичні моделі для потреб і організації виробництва. Необхідний збір, зберігання і відновлення даних полегшують доступність і швидке вдосконалення технології електронної інформації.

Зважаючи на складність інтегрування всіх компонентів екосистеми культур, стає очевидним, що впровадження інтегрального методу захисту рослин може здійснюватися поступово й узгоджено з необхідним рівнем наукових досягнень.

Найбільшого застосування в технологіях вирощування сільськогосподарських культур набув хімічний метод, за яким використовують пестициди.. За характером дії їх поділяють на:

  • інсектициди – для захисту від шкідливих комах;
  • фунгіциди – для захисту від хвороб;
  • гербіциди – для знищення бур’янів;
  • дефоліанти – для пришвидшеного опадання листя;
  • десиканти – для підсушування рослин.

Пестициди наносять на насіння, рослини, ґрунт, стіни складських приміщень у вигляді водних і масляних розчинів, емульсійсуспензій  або дрібно розмеленого порошку. У разі використання пестицидів необхідно завжди пам’ятати, що більшість з них отруйні для людей, домашніх тварин, бджіл, птахів і риб.

Розрізняють такі способи хімічного захисту рослин:

  • протруювання насіння;
  • обприскування й обпилювання пестицидами рослин і ґрунту;
  • нанесення аерозолів на рослини й обробка парників, зерносховищ;
  • фумігаціярослин, ґрунту, сховищ і насіння;
  • розкидання отруєних приманок;
  • внесення гранульованих пестицидів у ґрунт.

 Питання для самоконтролю

          1.    Які ви знаєте методи хімічного захисту рослин?

          2.Які ви знаєте способи хімічного захисту рослин?

 

x

Перегляньте також

2024-12-17_19-58-55

Вітання від випускників 11 групи Федорівського ЦПО

Любі наші вчителі, за ваші терпіння та підтримку дякуємо Вам!