Головна / Урок / Робоче обладнання тракторів

Робоче обладнання тракторів

ПЛАН УРОКУ

 ТЕМА УРОКУ: Механізм відбору потужності трактора МТЗ-80/82.

МЕТА УРОКУ: Ознайомитись з будовою механізм відбору потужності трактора МТЗ-80/82.

ТИП УРОКУ: комбінований

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ:

Підручники, плакати, начіпна гідравлічна система, причіпний пристрій.

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА.
  2. Перевірка готовності учнів до уроку.
  3. Нагадати основні положення інструкції з охорони праці.
  4. Відповісти на питання учнів.

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

1.Повторення раніше вивченого матеріалу з метою отримання опорних знань.

  1. Підведення підсумків опитування і підготовка до вивчення
    нового матеріалу

III.     ВИВЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ.

  1. Оголошення теми і мети уроку.
  2. Визначення мотивації учнів при вивченні нового матеріалу.
  3. Вивчення нового матеріалу.

У більшості випадків трактори оснащуються заднім ВВП і, відповідно, заднім триточковим навісним пристроєм («трьохточкою»). Рідше зустрічається техніка, яка для зручності роботи оператора повинна знаходитися перед оператором (фронтальний навантажувач; навісний передній лафетний пожежний ствол, передня косилка ухилів дорожного покриття, грейдерне обладнання, тощо). У цьому випадку трактори можуть оснащуватися переднім ВВПот’ом чи обома (переднім та заднім) одночасно.

Трактори, які не потребують виконання вузькоспеціалізованих завдань, зазвичай забезпечуються механічними та гідравлічними системами відбору потужності. Трактори спеціального призначення комплектуються електричними або пневматичними системами.

Призначення всіх видів систем відбору потужності — передача обертання від двигуна на додаткові агрегати, що використовуються з трактором.

Механічна система відбору потужності[

В механічній системі відбору потужності передача обертання від двигуна трактора до агрегатованої системи передається механічним шляхом. Вихідний кінець ВВПот з’єднується з валом приймання потужності агрегатованої системи. Старі моделі тракторів у своєму оснащенні мали як кінцевий елемент системи відбору потужності привідний шків, а привід навісного обладнання здійснювався шляхом використання пасової передачі.

Вал відбору потужності виходить з коробки передач через окреме зчеплення, є спеціальна «муфта ВОМ». На деяких моделях тракторів трансмісія приводу ВВПот може мати досить складну конструкцію, але вона зазвичай включає в себе ті ж вузли, що і основна трансмісія — коробка передачмуфта зчеплення, кінцеві передачі.

Режими приводу валу відбору потужності поділяються на

  • залежний,
  • незалежний,
  • синхронний,
  • напівнезалежний.

Якщо трактор обладнаний незалежним приводом ВОМ, то в цьому випадку потоки потужності поділяються перед основною трансмісією. Такий тип дозволяє передавати обертання на додаткове обладнання навіть під час руху трактора.

Залежний привід ВВПот конструктивно більш простий, так як передача потужності здійснюється з вала коробки передач, однак, привід агрегатованої системи неможливий при вимкненому зчепленні і при русі трактора. Залежний режим приводу ВОМ зазвичай використовується в тракторах промислового призначення.

При використанні в конструкції напівнезалежного приводу ВОМ включення і відключення його при рухомому тракторі неможливо. Синхронний режим приводу валу відбору потужності заснований на передачі обертання від головної передачі, яке узгоджується зі швидкістю руху трактора.

У сучасних моделях тракторів зазвичай використовуються багаторежимні вали відбору потужності, а їх частота обертання регулюється за допомогою ступінчастих або безступінчатих трансмісій.

Незалежний режим роботи ВМО повинен використовуватися при експлуатації машин, частота обертання робочих агрегатів яких не залежить від швидкості руху трактора. До них належать навісне, насосне, компресорне та причіпне обладнання. Синхронний привід ВМО зазвичай необхідний для експлуатації посівних агрегатів, обладнання для дорожніх робіт, наприклад, розмітки. Сучасні моделі тракторів можуть бути оснащені кількома механізмами ВМО, в цьому випадку вихідний вал може бути спереду, ззаду і збоку трактора. Кожен з механізмів ВМО може бути однорежимним чи багаторежимним.

Вал відбору поружності МТЗ  необхідний для привода в дію сільськогосподарських машин. BВП можна розташувати збоку або позаду трактора. Більш поширеним є заднє розміщення вала відбору   потужності. У той же час, задній ВВП можне на тракторах бути комбінованим, тому привід може бути як незалежним, так і залежним. Останній також називається “синхронним” привдом. Незалежні привод підключається до маховика двигуна. Це гарантує, що вал обертається з необхідною частотою обертання, незалежно від фактора, з якою швидкістю рухається трактор, а також незалежно чи буде ввімкнене чи вимкнене зчеплення.

Новый рисунок

Схема ВВП: 1-плита; 2-криша ВВП; 3-прокладка; 4-вісь; 5-вал заднього ВВП; 6, 8, 15, 18-підшипники; 7-гальмівна стрічка; 9-втулка; 10-барабан; 11- сонячна шестерня; 12-водило; 13-сателіт; 14-вісь сателіта; 16-шестерня коромисла; 17-стакан; 19-стопорні кільця; 20-вал; 21-зчеплення; 22-кожух ВВП.

Синхронний привід має з’єднання з ведучим колесом 2-ї ступені механічного редуктора КП. Це є причиною залежності від частоті обертання.

Незалежній привід потрібно вмикати тільки тоді, коли двигун вимкнений або при найменших обертах колінчастого вала двигуна, а синхронний привід вмикати тілки при зупиненому тракторі.

  1. IV. Закріплення нового матеріалу
  2. Призначення валу відбору потужності ( ВВП)?

2.Які є режими приводу валу відбору потужності?

  1. Будова валу відбору потужності МТЗ-80/82?

4.Основні несправності?

  1. V. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
  2. Аналіз уроку.
  3. Підведення підсумків
  4. Домашнє завдання – А.Ф.Головчук “Трактори”ст. 253-255.

 

x

Перегляньте також

2024-12-17_19-58-55

Вітання від випускників 11 групи Федорівського ЦПО

Любі наші вчителі, за ваші терпіння та підтримку дякуємо Вам!