Головна / Урок / Створення та адміністрування сайту.

Створення та адміністрування сайту.

Предпросмотр

(урок інформатики у групі 18Т1 від 01.04.2020р.)

Веб-сторінки є інформаційними ресурсами служби World Wide Web, і ви вже ознайомилися з тим, як здійснювати пошук і перегляд цих ресурсів. Тепер розглянемо способи їх створення.

У структурі веб-сторінки можна виділити такі складові:

  • контент— змістове наповнення веб-сторінки, доступне користувачу: тексти, зображення, відео, звукові дані та інше;
  • елементи навігації— засоби для переходу до інших веб-сторінок;
  • дизайн— елементи структурування контенту та його форматування, оформлення сторінки.

Людину, на яку покладається робота з користувацьким вмістом сайта, стеження за дотриманням користувачами культури спілкування, авторських прав тощо називають модератором сайту. Розробка веб-сайту складається з кількох етапів.

  1. Постановка завдання.На цьому етапі визначається мета створення сайту, його основна тематика, здійснюється аналіз існуючих сайтів такої самої або схожої тематики. У результаті розробник повинен знати:
  • мету, з якою створюється сайт;
  • тематику сайту, відмінності сайту від інших сайтів такої самої тематики;
  • аудиторію потенційних відвідувачів сайту: вік, стать, коло інтересів тощо;
  • перелік сервісів для розміщення на сайті: форум, чат, пошукова система, веб-каталог, електронна пошта та інше;
  • перспективи розвитку сайту.
  1. Визначення структури сайту.На цьому етапі важливо скласти перелік розділів сайту для формування системи навігації, список сторінок, визначити зв’язки між ними. Кількість сторінок залежатиме від того інформаційного наповнення, яке планується на ньому розмістити. Результатом повинна стати мапа (карта) сайту — схема, що візуально відображає ієрархію сторінок сайту, зв’язки та переходи між ними, тобто внутрішню структуру сайту.
  2. Розробка структури веб-сторінок сайту.Наступним завданням є визначення структури зовнішнього вигляду веб-сторінок. Оскільки для більшості сторінок сайту рекомендується застосовувати єдиний стиль оформлення, то потрібно визначити схему розташування на сторінках основних блоків: як буде розташовано основний матеріал, додаткові інформаційні та рекламні блоки, анонси, меню, лічильник відвідувачів тощо.
    Як правило, на веб-сторінках передбачено розміщення:
  • верхнього блоку — заголовка, у якому містяться логотип і назва сайту;
  • блоку навігації (меню) для переходу до основних розділів сайту;
  • інформаційного блоку з основним матеріалом, що займає центральну частину сторінки;
  • нижнього блоку — підвалу, для розміщення контактних даних, повідомлення про авторські права тощо.

Виділяють три типи структур веб-сайтів — лінійну, ієрархічну та довільну.

Подорожуючи сайтом із лінійною структу­рою, з головної сторінки ви перейдете на другу сторінку, з неї — на третю тощо.

На сайті з ієрархічною структурою з головної сто­рінки можна потрапити на одну зі сторінок другого рівня, звідти — на одну зі сторінок третього рівня тощо.

Сайт із довільною структу­роювидається зовсім неорганізованим, але саме в цьому й полягає принцип його створення. Подорожуючи таким сайтом, ви можете переходити з однієї його сторінки на інші в різні способи, і ваш шлях назад не обов’язково має бути таким самим.

  1. Розробка дизайн-макета сторінок сайту.Дизайн-макет сторінок включає набір значень властивостей текстових і графічних об’єктів сторінки: кольорової гами сторінок, елементів графічного оздоблення, набору шрифтів та іншого, тобто визначає стиль сайту. Дизайн-макет спирається на попередньо розроблену зовнішню структуру сторінок сайту. Важливо, щоб стиль відповідав призначенню сайту, особливостям основної аудиторії, на яку розраховано сайт, був орієнтований на надання найбільших зручностей для сприйняття основного матеріалу. Дизайн-макет може бути розроблено дизайнером у графічному редакторі, намальовано на папері тощо.
  2. Створення та верстка сторінок сайту. Створюються сторінки, як правило, з використанням тегів мови HTML. У процесі створення відбувається верстка сторінок. Верстка— це процес розміщення на сторінці під час її створення текстових, графічних та інших об’єктів так, щоб сторінка отримала вигляд згідно з розробленим дизайн-макетом. На цьому етапі здійснюється й інформаційне наповнення сайту.
  3. Якщо на етапі постановки завдання передбачалося розміщення на сайті додаткових сервісів і засобів зворотного зв’язку, таких як системи пошуку, голосування, форуми та інше, то потрібен ще й етаппрограмування сайту. При автоматизованому створенні сайту деякі з наведених засобів можуть бути вставлені з готових шаблонів.
  4. Розміщення (публікація) сайту в Інтернеті.Під час попередніх етапів створені веб-сторінки могли зберігатися на локальному комп’ютері розробника. На цьому етапі сайт отримує доменне ім’я та розміщується на сервері. Після цього сайт стає доступним для перегляду користувачами Інтернету, якщо він або його частина не мають обмежень на доступ.
    Сервер, на якому розміщується сайт, повинен надавати послуги хостингу. Хостинг — виділення апаратних і програмних ресурсів сервера для розміщення файлів користувача, забезпечення доступу до них, опрацювання запитів та іншого. Організації, що надають послуги хостингу, називають хостинг-провайдерами. Існують онлайн-системи конструювання сайтів, які одночасно з послугами з розробки веб-сайтів надають послуги безкоштовного хостингу. Такими є системи Google Сайти, Weebly, uCoz та інші. У цих системах створення веб-сайту здійснюється у режимі онлайн одразу на сервері хостингу. 

     

    Домашнє завдання: Переглянути наступне відео та самостійно створити власний сайт. URL-адресу власного сайту надіслати для перевірки викладачу  на поштову скриньку за адресою: nn_rudenko@ukr.net

Вернуться к: Мультимедійні та гіпертекстові документи (інформатика Руденко Н.М.)
x

Перегляньте також

56848465

Інформаційно-цифрова компетентність сучасного педагога

У сучасному освітньому контексті ключовим елементом успішного педагога є інформаційно-цифрова компетентність. Розвиток ...