Головна / Методична робота / Аттестація пед. працівників / Атестація педагогів 2022/2023 в умовах воєнного стану

Атестація педагогів 2022/2023 в умовах воєнного стану

IMG-eff08f8942736e3c0168946e4f347ce9-V Сучасній школі необхідні професіонали здатні працювати в умовах швидкого зростання обсягів інформації, готові опановувати й упроваджувати інноваційні освітні технології, сприяти розвитку пізнавальних інтересів і творчих здібностей учнів.

Важливу роль у вирішенні цієї проблеми відіграє атестація педагогів, що сприяє постійному розвитку їхньої професійної компетентності. Саме через атестацію долається розрив між здобутою раніше освітою та новими фаховими вимогами сьогодення. На цьому акцентується увага у нормативній базі щодо організації та проведення атестації: відповідно до Закону України «Про освіту » (стаття 54), метою атестації педагогічних працівників є активізація їх професійної діяльності, стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня фахової майстерності, розвиток творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету педагогічної праці та забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.

IMG-2b62c8935deaa731f83dcfd5310f98a6-VБазовим документом, що регламентує порядок атестації, є Типове Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 6 жовтня 2010 року № 930 зі змінами № 1473 20.12.2011 (з 23 січня 2012 р.); № 1135 08.08.2013 (з 30 вересня 2013 р.)

В нашій країні страшна війна. Федорівський центр професійної освіти зараз знаходиться на окупованій території. Зараз там панує ворог. Але педагогічний колектив не опустив руки, ми тримаємось , ми працюємо, ми навчаємо дітей.

А 23 лютого в нашому колективі відбулась атестація педпрацівників. Педагогічна атестація – це складний психологічний механізм, наповнений емоційними очікуваннями, переживаннями. Слово «атестація» знаходить відгук у серці кожного педагога. Для нас це точка відліку нової якості педагогічного процесу, нової якості життя (у випадку підвищення категорії). Це момент всебічної оцінки та обговорення особистості педагога колегами, друзями та недругами, адміністрацією центру. Найвищим результатом атестації є глибока самооцінка педагога. Якщо ми говоримо собі: «Я є таким…», «Я вже досяг…», «Я мушу ще …», «Мені це цікаво…», «Я знаю напрямок..», «Я далі йду…», то все дійство атестації відбулося  недаремно.

IMG-dc7ee8f96c03037c1971d83d0ed53670-VНаша атестаційна комісія вирішує проблеми моніторингу діяльності педагога, системи його проведення, створення технології вимірювання педагогічної майстерності, відстеження динаміки процесу творчого зростання педагога, що є, по суті, основою методичної роботи центру. Ян Коменський зазначав: «Ніхто не може зробити людей мудрими, крім мудрих, ніхто красномовними, крім красномовних, ніхто моральними та благочестивими, крім моральних та благочестивих». Тому процес атестації як поштовх для самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення важливий для кожного педагога.

В цьому році в нашому центрі атестувалось вісім педагогічних працівників. За результатами атестації:

• Вантєєва І. П., методист, вілповідає займаній посаді;
  • Земелько К.О. , викладач хімії та біології, присвоєно кваліфікаційну категорію « спеціаліст другої категорії»;
  • Гармата О.М. майстер виробничого навчання з водіння автомобіля, підтверджено відповідність раніше встановленому 14 тарифному розряду;
  • Покайло В.М. майстер виробничого навчання, підтверджено відповідність раніше встановленому 14 тарифному розряду;
  • Островська В.С. викладач фізвиховання, порушено клопотання перед Атестаційною комісією Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації про присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»
  • Шепель А.А., викладач математики, порушено клопотання перед Атестаційною комісією Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».
  • Антонова О.М., викладач української мови та літератури, порушено клопотання перед Атестаційною комісією Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння звання «старший викладач».
  • Бабійчук Н.М., майстер виробничого навчання, порушено клопотання перед Атестаційною комісією Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації про присвоєння педагогічного звання « майстер виробничого навчання ІІ категорії»