Головна / Урок / 17Т2.”Захист Вітчизни”. Тема: “Стрілецька зброя, поводження з нею, догляд і зберігання.”

Предпросмотр

Тема: Стрілецька зброя, поводження з нею, догляд і зберігання.

Завдання уроку: ознайомити учнів з призначенням бойовими властивостями автомата. Поняття про будову автомата та його автоматичну дію. Послідовність неповного розбирання та складання автомата, спорядження магазина патронами.

Мета уроку: виховувати почуття впевненості та безвідмовності автомата. Повагу до стрілецької зброї. Форма проведення: практичне заняття.

ХІД УРОКУ

1. Вступна частина (до15 хв.) 1. Привітання, перевірка учнів за списком, оголошення теми, мети уроку.
  2. Основна частина (25 хв)

Призначення та бойові властивості автомата Калашникова. На озброєння української армії взято стрілецьку зброю А.Т.Калашникова (КК, ККТ, РКК-74, АК74, АСК-74, АСК-74У). Автомат Калашникова калібру 5,45 мм або 7,62 мм є індивідуальною зброєю, що призначена для знищення живої сили й ураження ВОГНЕВИХ засобів противника у тактичному бою. Для ураження противні у рукопашному бою до автомата прикріплюється багнет-ніж. З автоматом ведеться автоматичний або одиничний вогонь. Автоматичний вогонь є основним: він ведеться короткими (до 5 пострілів) і довгими (до 10 стрілів) чергами або безперервно.

Автомат Калашникова є основним видом автоматичної стрілецької зброї. Створив його російський конструктор М. Т. Калашников. На основі цього автомата створені й прийняті на озброєння армії ручний кулемет Калашникова (РКК) та інші зразки стрілецької зброї з ефективними бойовими властивостями.

Будова та принцип дії автомата

Актуалізація мислення учнів

1) Які ви знаєте принципи автоматизації зброї?

2) Який принцип автоматичної дії має АК-74 (АКМ)? Автоматична дія автомата ґрунтується на використанні порохових газів, що відводяться від каналу ствола до газового поршня затворної рами.

Автомат складається з таких десяти основних частин і механізмів:

№з/п Найменування частини (механізму)
1 Ствол зі ствольною коробкою, принципіальним пристроєм, прикладом і пістолетною рукояткою
2 Кришка ствольної коробки
3 Затворна рама з газовим поршнем
4 Затвор
5 Зворотний механізм
6 Газова трубка зі ствольною накладною
7 Ударно-спусковий механізм
8 Цівка
9 Магазин
10 Компенсатор (в АКМ) або дуловий гальмо-компенсатор (в АК-74)
До комплекту автомата входять: багнет-ніж з піхвами , приладдя, ремінь, шомпол і сумка для магазинів

Порядок неповного розбирання й збирання автомата після розбирання

Повне розбирання автомата здійснюється для чищення його при значному забрудненні, після перебування його у воді, піску чи снігу, при переході на інше мастило і для ремонту. Зазвичай повне розбирання відбувається за стаціонарних умов (у майстерні). У всіх інших випадках виконується неповне розбирання (для чищення, змащування, усунення затримок тощо).

Автомат розбирається і складається на столі або на чистій підстилці. Частини і механізми складають у порядку розбирання. Поводитися з ними слід обережно, не класти одну частину на іншу, не докладати зайвих зусиль, не робити різких ударів.

Послідовність розбирання

1. Зняти магазин
  2. Після цього перевірити, чи не залишився патрон у патроннику, для чого треба перевести перевідник донизу, відвести рукоятку затворної рами назад, оглянути патронник, відпустити рукоятку затворної рами і спустити курок з бойового зводу.
  3. Вийняти пенал з приладдям і відокремити шомпол.
  4. Зняти кришку ствольної коробки.
  5. Відокремити поворотний механізм.
  6. Відокремити затворну раму з газовим поршнем.
  7. Відділити затвор від затворної рами.
  8. Відокремити газову трубку.

Збирання після неповного розбирання проводиться у зворотній послідовності:

1. Приєднати газову трубку зі ствольною накладкою.
  2. Приєднати затвор до затворної рами.
  3. Приєднати затворну раму із затвором до ствольної коробки.
  4. Приєднати зворотний механізм.
  5. Приєднати кришку ствольної коробки.
  6. Спустити курок з бойового взводу й поставити на запобіжник.
  7. Приєднати гальма-компенсатор.
  8. Приєднати шомпол.
  9. Укласти пенал у гніздо приклада.
  10. Приєднати магазин до автомата

Після приєднання кришки ствольної коробки проводиться спуск курка й автомат ставиться на запобіжник.

Спорядження магазина патронами.

Як що перед заряджанням автомата (кулемета) магазин не був споряджений патронами або патрони були витрачені при стрільбі, то необхідно спорядити магазин. Для спорядження магазина патронами треба взяти магазин в ліву руку горловиною вгору і опуклою стороною вліво, а в праву руку – патрони кулями до мізинця так, щоб дно гільзи трохи височило над великим і вказівним пальцями. Утримуючи магазин з невеликим нахилом вліво, натиском великого пальця вкладати патрони по одному під загини бічних стінок дном гільзи до задньої стінки магазину.

ІІІ. Заключна частина(5 хв.)

1. Підбиття підсумків уроку відповідно до поставлених завдань.
  2. Оцінювання відповідей учнів та дисципліни під час уроку.
  3. Відмітити кращих учнів на занятті.

Домашнє завдання: вивчити бойові властивості автомата Калашникова.

Вернуться к: Захист Вітчизни

8419684684264

ФЕДОРІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ вітає з Великоднем!

Христос воскрес!  ФЕДОРІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ вітає з Великоднем! Бажаємо, щоб це ...