Головна / Урок / 18Т1. “Захист Вітчизни”. Тема: “Поняття про вогневу позицію в обороні. Вимоги до вибору місця для для ведення вогню та спостереження.”

18Т1. “Захист Вітчизни”. Тема: “Поняття про вогневу позицію в обороні. Вимоги до вибору місця для для ведення вогню та спостереження.”

Предпросмотр

Тема: Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп.

Заняття 3. Поняття про вогневу позицію в обороні. Вимоги до вибору місця для для ведення вогню та спостереження. Прийоми та правила обладання і маскування окопу для стрільби лежачи.

Мета:  Дати основні поняття про вогневу позицію в обороні, вимоги до вибору місця для ведення вогню, та спостереження, прийоми та правила обладнання і маскування окопу для стрільби лежачи.

 

План уроку

1.Вибір та обладнання позиції для стрільби і місця для спостереження

2.Нормативні розміри окопів

– для стрільби лежачи;

– для стрільби з коліна;

– для стрільби стоячи.

Хід уроку

  1. I. Привітання, перевірка відсутніх і готовності до уроку.
  2. II. Оголошення теми, мети та завдань уроку

ІІІ. Відпрацювання основних питань.

  1. IV. Контрольне опитування.
  2. V. Підведення підсумків.
  3. VI. Домашнє завдання.

Розповідь вчителя.

1.Вибір та обладнання позиції для стрільби і місця для спостереження

Важливе значення для здобуття перемоги має і те» наскільки правильно солдат вибере місце для ведення вогню і спостереження за противником.

На місцевості солдат відшукує природне укриття (канава, вирва, колода тощо), потім оглядає все довкола і непомітно переміщується до нього. Перш ніж розпочати обладнання позиції, необхідно швидко вивчити місцевість, звернувши особливу увагу на низини, канави, борозни та інші укриття, що їх противник може використати для непомітного наближення.

Вивчивши місцевість і переконавшись у правильності вибору місця, солдат починає рити окоп для стрільби лежачи (мал. 140). Зброю кладе справа від себе на відстані простягненої руки стволом у напрямі противника, повернувшись на лівий бік, виймає піхотну лопатку і, тримаючи її за держак обома руками, ударами до себе підрізає дерен. Знявши дерен, складає його збоку, щоб після риття окопу його можна було використати для маскування бруствера; землю викидає спочатку вперед, потім убік, щоб захистити себе від куль, осколків снарядів, мін.

Якщо перед окопом є чагарник або висока трава, то з метою поліпшення огляду й обстрілу потрібно розчистити їх непомітно для противника. Крім того, слід підготувати автомати і кулемети для ведення вогню вночі. Для автомата робиться в бруствері жолобок з таким розрахунком, щоб покладений в нього автомат був наведений точно у вказаному командиром напрямі. Краї жолобка утрамбовують і обкладають дерном.

Кілочки-обмежувачі забивають по два біля цівки і приклада автомата. По можливості кілочки замінюють рогатками.

Під час роботи голову треба тримати якомога ближче до землі, але так, щоб можна було вести постійне спостереження за противником.

Викопавши передню частину окопу на глибину 20 см, солдат пересувається трохи назад і продовжує рити його далі. Ширина готового окопу — 60 см, довжина — 170 см.

Надалі окоп удосконалюється: його поглиблюють і роблять придатним для стрільби з коліна (мал. 141) і стоячи (мал. 142). Глибина готового окопу: для стрільби лежачи — до ЗО см, для стрільби стоячи — до 110 см. Висота бруствера — 30-60 см

Результат пошуку зображень за запитом Нормативні розміри окопів

Результат пошуку зображень за запитом Нормативні розміри окопів

  1. IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО

 

1 Як вибирається позиція для бою?

  1. Як копається окоп?
  2. Розміри окопів для стрільби лежачи, с коліна, стоячи.

 

  1. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

1.Самостійно відпрацювати та закріпити викладений матеріал.

Вернуться к: Захист Вітчизни
x

Перегляньте також

546854684531658

Я знаю все!!!

9Травня відбулася онлайн зустріч учнів Вільнянського відділення з представниками районної бібліотеки.  Учні ...