Група 16Т3
Хімія
Заняття №45
Заключне заняття
Знання, які ви здобули під час навчання хімії, потрібні кожній освічній людині. Без них неможливі побут, комфортне проживания, здоров’я, екологічна безпека тощо. Хімічні знання – це частина природничо-наукових знань. Ви вивчили органічні речовини, що є основою живої природи, — білки, жири, вуглеводи, а також природні джерела вуглеводнів і продукцію органічного синтезу, побутові хімікати, ознайомилися з їх широким й безпечним використанням, іншою науковою і практичною інформацією.
Не менш важливим для вас було усвідомлення суспільної думки про те, що без природничої освіти держава не має майбутнього і що людині та зовнішньому середовищу завдають шкоди не хімія чи хімічні виробництва, а .діяльність людей які, не мають достатніх хімічних знань або нехтують ними.
Як вам відомо, органічних сполук на Землі багато, проте це зовсім не означає, що їх можна витрачати бездумно. Разом із видами рослин і тварин, занесених до Червоної книги, зникли й деякі речовини, припинили своє існування унікальні хімічні процеси, властиві лише зниклим представникам флори і фауни.
Запаси природних джерел вуглеводнів теж не безмежні. Тому нині вчені працюють над винайденням альтернативних способів їх заміни (виробництво біогазу, застосування водню як пального для двигунів автотранспорту тощо).
Успіхи органічного синтезу — уражаючі. Нині синтетичних речовин і матеріалів набагато більше, ніж природних, а вчені й надалі працюють над створенням нових речовин. Тож купуючи продукти харчування, одяг, взуття, посуд, ліки, будівельні матеріали, власні транспортні засоби -тощо, вам щоразу доведеться робити вибір з-поміж великого розмаїття речовин і матеріалів. І тут те обійтися без знань про класи неорганічних й органічних речовин, їх фізичні їй хімічні властивості, дію на організм людини, наслідки впливу на навколишнє середовище. Відтак для сучасного випускника навчального закладу життєво необхіднимиє відповідні знання й уміння щодо безпечності речовин і матеріалів, їх правильного використання,
Якщо ви з розумінням поставилися до вивчення хімії, то ніколи не станете отруювати організм нікотином чи іншими наркотичними речовинами, а свій харчовий раціон будете добирати так, щоб у ньому були збалансовано представлені білки, жири, вуглеводи та вітаміни,
Конкретні приклади використання хімічних знань для створення речовин і матеріалів розкрили перед вами горизонти використання надбань хімічної науки й водночас прозвучали попередженням про те, що в кожного позитивного хімічного процесу можуть бути небажані наслідки і їх краще попереджати, аніж усувати.
Знання побутової хімії — це скарбничка ваших практичних знань, корисних порад, своєчасних застережень. Ці знання ви розширюватимете та доповнюватимете впродовж життя — незалежно від професії й практичної діяльності.
Усе, що ви вивчати, зрозуміли й засвоїли , захистить вас від хемофобії — хворобливо боязного ставлення до продукції хімічної промисловості, окремих хімічних явищ, навчить вас усвідомлювати хімічну небезпеку до того, як з’являться її наслідки.
Яку б сферу діяльності ви не обрали, хімічні знання будуть складовою вашої життєвої компетентності. бо завдяки їм ви зможете безпечно поводитися з речовинами, використовувати їх без шкоди власному здоров’ю й навколишньому середовищу.
Хімічна знаним і все, що з ними пов’язане в природі й житті людини, — це потужний стимул прогресу суспільства, запорука екологічної безпеки й міцного здоров’я.