Головна / Виховна робота / Краєзнавча година “ Пам’ять жива у наших серцях”

Краєзнавча година “ Пам’ять жива у наших серцях”

IMG_20181026_094810

28 жовтня в Україні відзначають День визволення від нацистських загарбників. Скільки б не минуло років, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством. Битва за визволення України тривала 680 діб. Пам’ять про тих, хто не шкодуючи себе, рятував рідну землю, живе і нині. Цим героям  присвячена краєзнавча година “ Пам’ять жива у наших серцях”, яка відбулася у районній бібліотеці імені Василя Діденка.

IMG_20181026_102518На захід запросили  жительку м. Гуляйполе Мамонтову Валентину Петрівну, яка розповіла учням Федорівського центру професійної освіти, як страшна війна увійшла в її родину. Наслідки Другої світової війни і сьогодні нагадують про себе. Люди через багато років знаходять на дорогах війни могили своїх рідних. Завдяки небайдужим  дотепер  тривають пошукові роботи. На місцях, де понад 70 років тому йшли  криваві бої, й до сьогодні знаходять останки  воїнів. Так сталося у Велико-Білозірському районі на місці колишнього хутора Троїцький пошуковцям із загону “Рубіж” (командир Олександр Маковій) вдалося знайти окоп, який став могилою для двох бійців. Пізніше стало відомо їхні імена – українець Євдоким Балак та мордвин Петро Дорожкін, яких із січня 1944 року вважали зниклими безвісти.  Пошуковці провели копітку роботу, щоб ідентифікувати загиблих, впродовж двох місяців шукали рідних. А поховали  героїв у  2016 році.

Валентина Петрівна учням розказала про свого дідуся Євдокима Філоновича, родом із села Марфопіль, батька п’ятьох дітей, людину веселої й доброї вдачі, дбайливого господаря, показала світлини і особисті речі, які  збереглися під товстим шаром землі, зокрема наручний годинник, ложка, запальничка.

Захисники і визволителі України поховані у 28 тисячах братських могилах. Вислів “Війна не завершена, доки не поховано останнього солдата” – не гучні слова, а істина в цивілізованому суспільстві. Воїна Балака Євдокима Філоновича та всіх земляків, які загинули на фронтах Другої світової вшанували хвилиною мовчання.

Н.М. Остапчук,

викладач загальноосвітніх дисциплін