Головна / Бібліотека / Вишивані історії

Вишивані історії

Мереживом виткане наше життя,

Душею свій час відчуваєш.

І буде настільки цікавим буття,

Які в нього нитки вплітаєш…

6548962326 Весняний місяць травень буяє святами. День вишиванки в Україні святкують вже п’ятнадцятий рік у різних інтерпретаціях: флешмоби, вишивана хода, парад вишиванок, пісенні конкурси, показ етномоди вишиванок,  виставки народних майстринь та ін.

Здобувачі освіти, Федорівського центру професійної освіти завітали до світлиці музею «Берегиня» на годину народознавства «Вишивані історії».

Бібліотекар  розповіла про історію створення свята у 2006 р., про історії створення народної вишивки у різні часи, про орнаменти та мотиви українських вишивок, про символіку кольорів та сорочку – оберіг.

Здобувачі освіти з цікавістю слухали «вишивану історію» про  традицію носіння вишиванок Іваном Франком, який популяризував українську вишиванку, створивши новий стиль моди, поєднуючи європейський костюм з сорочкою-вишиванкою. Це було гарно, урочисто і неперевершено!

DSCF2410Відвідувачі музею  взяли участь у вікторині «5 запитань про вишиванку», поділилися власними думками про зв’язок вишиванки з сьогоденням, про генетичний код нації. Активними у відповідях стали Калабух Ілона та Тараскін  Кирило (гр.№ 95, 2 курс). Мали можливість познайомитись з експонатами чоловічих та жіночих вишиванок, зокрема, ручною роботою Сіріньок Ольги Андріївни, яку передав до музею майстер виробничого навчання Григорій Білай.

Тож,сучасна молодь вирішила, що вишиванка має бути в серці кожного українця, бо вона – духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук, і є святим оберегом життя.

Світлана Балак, бібліотекар

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

4984563549856

Як не стати жертвами насилля та булінгу…

Сьогодні 2 грудня 2024 року у межах Всеукраїнської акції «16 днів проти ...