Головна / Бібліотека / Чорнобиль: гіркий спомин і чорний біль

Чорнобиль: гіркий спомин і чорний біль

DSCF0934

Першим важко…

Ви були ж найперші.

Із вогню та в полум’я шугали.

Не до подвигів і не до звершень,-

Ви ж собою людство заступали

DSCF093726 квітня 1986 року. Чорний день в історії України, день, коли Чорнобиль став відомим усьому людству. Гірка, як полин, слава.

Тридцять два роки віддаляє нас від тієї вікової трагедії, тридцять два роки людського болю і жалю, коли виникла чорна пляма на блакитній планеті – чорнобильська катастрофа.

Не залишаються байдужими до трагедії і учні ДНЗ «Чубарівський Центр професійно-технічної освіти», ставши учасниками зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яку організували працівники Гуляйпільської центральної районної бібліотеки ім. Василя Діденка.

Ведучі зустрічі, працівники бібліотечної системи Гуляйпільської центральної районної бібліотеки ім. Василя Діденка Валентина Явір та Валентина Меркулова розповіли учням про хроніку подій того часу, про відважних ліквідаторів наслідків аварії, про лихо і страждання  людей, які потрапили у тенета зони техногенної катастрофи.

DSCF0931Головними героями зустрічі стали мужні люди, герої рідного краю, ліквідатори наслідків аварії: Борис Горпинич, Віктор Феленко, Володимир Коробов. Саме ці люди першими відправились в атомне пекло, бо мали почуття людського сумління, наражаючись на небезпеку, рятували інших ціною власного здоров’я. Гості поділилися з присутніми гіркими спогадами про перебування у зоні смертельної небезпеки. На знак щирої вдячності ліквідатори прийняли від молоді щирі побажання міцного здоров’я, життєвої наснаги, гарного настрою в букетах весняних квітів.

Хвилиною мовчання вшанували присутні тих, хто віддав власне життя, щоб врятувати рідну землю від атомного лиха, наслідком якого народ отримав  урок великого героїзму, мужності та милосердя.

То ж, наш земний уклін, довічна вдячність тим, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя, обпалену радіацією землю.

Світлана Балак

бібліотекар

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

IMG_20240105_105014_572

Барви козацької Хортиці

«Барви козацької Хортиці» таку назву мав обласний конкурс художньо-естетичної творчості, організований КЗ ...