Уроки
Поняття бази даних. Поняття, призначення й основні функції СУБД
Урок 2. Поняття моделі подання даних, основні моделі подання даних.
Опрацювати теоретичний матеріал, скласти конспект Теоретичний матеріал. Як вже зазначалося, об’єкти предметної галузі характеризуються сукупністю атрибутів (властивостей) та їх значеннями. Одне значення атрибута називають елементарною одиницею даних. Наприклад, для об’єкта АВТОМОБІЛЬ його елементарними одиницями можуть бути марка — Volkswagen і двигун — дизельний. Таким чином, об’єкти БД характеризуються сукупністю елементарних одиниць даних, між якими повинні …
Урок 3. Проектування баз даних
Практичне завдання. Виконити проектування бази даних “Туристична агенція” Самостійно за аналогією виконати завдання 2
Урок 4.Бази даних в інформаційних системах.
Бази даних в інформаційних системах База даних набуває цінності в складі інформаційної системи (ІС) та є однією з найважливіших її складових. Інформаційні системи класифікують за багатьма ознаками, із яких однією із найголовніших є спосіб доступу користувачів до бази даних. За цією ознакою їх поділяють на автономні , групові, корпоративні, глобальні. Автономні ІС – це системи, …
Створення й уведення структури таблиць.
Урок 6. Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних. 1. Створення й уведення структури таблиць Розробці таблиць передує детальний аналіз предметної області, визначення вимог, змісту та структури документів, які необхідно отримати. На основі цього слід визначити кількість таблиць, назви, структури …
Модифікація структури таблиць
1. Теоретичний матеріал. Модифікація таблиць Створену структуру таблиць можна модифікувати, а також налаштувати її властивості, у тому числі можна визначити зовнішній вигляд і загальні характеристики таблиці. Властивості таблиць установлюються у вікні Аркуш властивостей, яке для відкритої таблиці доступне на вкладці Конструктор. Таблицю можна модифікувати на будь-якому етапі створення бази даних. Але найкраще це робити до …
Ключові поля, індекси, зв’язування таблиць
Вивчення нового матеріалу Згадаємо, що кожна таблиця повинна мати ключове поле (ключ) — поле, значення якого не повторюється в жодному іншому записі. Таблиця може мати кілька ключових полів, але використовується тільки одне з них, яке називають первинним ключем. Найчастіше первинний ключ складається з одного поля, а як первинний ключ використовується поле типу Лічильник. Якщо в …
Сортування та фільтрація записів. Операції над таблицями
1. Вивчення нового матеріалу Вибирання даних з однієї таблиці Над даними в одній таблиці реляційні СКБД дають змогу виконувати майже ті самі операції, що й табличний процесор. Насамперед це сортування, фільтрація, а також пошук і заміна даних. Можна також обчислювати підсумкові характеристики для груп записів, але в Microsoft Access цю функцію реалізують за допомогою засобів, …
Практична робота №1
Тема: Сторення стуктури таблиць і введення вмісту.
Практична робота №2
Тема: Пошук, сортування та фільтрація даних у таблицях
Контрольна робота з теми “Таблиці”
Виконання контрольного тестування з теми можливе за посиланням Тест. Під час виконання тесту уважно читайте питання, розглядайте малюнки та обдумано обирайте відповідь, адже ви маєте лише одну спробу.