Головна / Курс / С/г машини – 85 група

С/г машини – 85 група

Уроки

Тема: Сілосозбиральні комбайни

Автор: Коваленко Павло

Кормозбиральні комбайни застосовують для скошування зелених і під­бирання валків пров’ялених сіяних та природних трав, збирання куку­рудзи та інших високостеблових культур з одночасним подрібненням і завантаженням у транспортні засоби подрібненої рослинної маси. За спосо­бом агрегатування комбайни поділяють на причіпні, начіпні і самохідні. Найбільш широко використовують причіпні і самохідні комбайни. Серед них поширені КПИ-Ф-2,4, КПИ-Ф-30, КРП-Ф-2 “Рось”, …

Тема: Машини для збирання картоплі

Автор: Коваленко Павло

Технологія збирання картоплі передбачає механізовану підготовку поля, хімічну обробку або скошування з відвезенням до місць переробки бадилля; комбайнове збирання і транспортування картоплі до місця обробки, післязбиральну обробку і перевезення до місць зберігання, закладання на збері­гання, а також транспортування на заготівельні пункти. Збирання картоплі є енергоємним процесом, під час якого машини підко­пують рядки картоплі в середньому на глибину …

Тема: Машини для збирання овочів

Автор: Коваленко Павло

Овочівництво — це одна з найбільш трудомістких галузей сільськогосподарського виробництва. Особливо трудомістким є збирання помідорів, огірків, перцю, кабачків та інших культур, плоди яких достигають неодночасно. Механізація овочівництва дає можливість значно скоротити затрати ручної праці, а також підвищити товарність технології вирощування і збирання овочевих куль тур продукції, повністю зібрати  урожай. Особливість зумовлена біологічною особливістю цих культур. Наприклад, насіння більшості овочевих культур дуже …

Тема: Конструкція робочих органів зернових сівалок

Автор: Коваленко Павло

Загальна будова зернової сівалки сз-3,6а. Зернотукова сівалка СЗ-3,6А (Рис. 8.) складається з двох зернотукових ящиків 1, двох секцій насiннєвисiвних апаратів 17, закріплених внизу до днища кожного ящика, двох секцій туковисівних апаратів 2, встановлених в задній стінці тукового відділення ящика, гумових гофрованих насiннепроводiв 11, дискових сошників 7, 12, загортачів 8, двох опорно-приводних коліс 3, зубчасто-ланцюгового механізму приводу …

Тема: Типи косарок. Їхня характеристика та будова (2 години)

Автор: Коваленко Павло

Косарки призначені для скошування природних або сіяних трав і фор­мування зрізаної маси, їх класифікують за такими ознаками: – способом агрегатування – причіпні, начіпні, напівначіпні і само­хідні; – кількістю різальних апаратів – одно-, дво-, три- та багатобрусні; – формуванням зрізаної маси – для скошування у покоси, косарки- плющилки і порційні. Косарка скошує і укладає масу в …

Тема: Типи граблів. Будова поперечних, бокових, колісно пальцевих граблів (2 години)

Автор: Коваленко Павло

Класифікація та огляд конструкцій вітчизняних граблів Тракторні граблі можуть бути причіпними, напівначіпними та начіпними. За характером утворення валків їх поділяють на поперечні і бокові. Залежно від конструкції робочих органів граблі бувають зубові поперечні, роторні та колісно-пальцьові. Зубові поперечні граблі згрібають сіно у валки, які розміщені впоперек до напрямку руху агрегату, а роторні та колісно-пальцьові — у поздовжні валки. Для …

Тема: Борони, катки. Комбіновані агрегати (2 години)

Автор: Коваленко Павло

Сучасні системи землеробства, які ґрунтуються на застосуванні робочих органів машин для полицевого, плоскорізного і чизельного обробітку ґрунту, лише за відповідної їхньої комбінації можуть зменшити втрати вологи, оптимізувати розміщення насіння у вологому шарі ґрунту, усунути потребу у додаткових проходах енергетичних засобів і мінімізувати негативну дію ходових систем машин та агрегатів на ґрунт. Адже численні проходи ґрунтообробних …

Тема: Плуги. Їхнє призначення, класифікація та загальна будова (2 години)

Автор: Коваленко Павло

Плуги загального призначення, як правило, застосовують для оранки на глибину переважно до 30 см. Вони бувають начiпнi, напiвначiпнi і причіпні. Найбільш широко використовують начiпнi і напiвначiпнi плуги. Основні марки плугів – ПЛН-3-35 (ПЛНШ-3-35), ПМУ-3-40, ПЛН-4-35 (ПЛНШ-4-35), ПМУ-4-40, ПЛН-5-35 (ПЛНШ-5-35), ПМУ-5-40, ПЛН-8-40 та ін. Плуг ПЛН-3-35 використовують для оранки ґрунтів на глибину до 30 см. Агрегатують зтракторами …

Тема: Загальна будова, та робочий процес рядкової сівалки (2 години)

Автор: Коваленко Павло

 Призначення, будова, робота сівалок Сівалка універсальна пневматична начіпна СУПН-8А призначена для пунктирної сівби кукурудзи, соняшнику та інших просапних культур з одночасним внесенням у ґрунт (окремо від насіння) мінеральних добрив. Сівалка складається із зварної рами 6, яка спирається на два пневматичні колеса, восьми висівних секцій 3, чотирьох туко­висівних апаратів 5, відцентрового вентилятора з приводом, повітропроводів 1, автозчіпки 2. Секція сівалки приєднана …

Тема: Загальна будова жатки (2 години)

Автор: Коваленко Павло

Призначення і будова валкових жаток Розділ 2. Жатки і підбирачі Валкові жатки призначені для скошування хлібної маси і укладання її у валки. Жатки можуть бути причіпні, начіпні й самохідні, а залежно від розміщення різального апарата — фронтальні й бічні. Фронтальні жатки більш маневрові і не вимагають для своєї роботи попередніх прокосів і обкосів. Залежно від …

Тема: Машини для хімічного захисту рослин (2 години)

Автор: Коваленко Павло

4.1. Актуальність, завдання та методи захисту рослин Перед населенням земної кулі, яке швидко зростає, постала глобальна проблема продоволь- чого забезпечення. Збереженню врожаю і поліп- шенню якісних показників продовольчої продук- ції (за несприятливого збігу негативних чинників втрати продукції можуть перевищувати 30 %) сприяють заходи щодо захисту рослин від хвороб, шкідників та бур’янів, що є пріоритетними в тех- нологіях з їх вирощування. Впровадження інтен- сивних технологій, які дали змогу істотно підви- щити продуктивність …

Тема: Машини для очищення і сортування насіння (2 години)

Автор: Коваленко Павло

Технології очистки зерна: етапи і обладнання Очищення зерна – важливий етап отримання посівного або товарного зерна високої якості. Сучасне зерноочисне обладнання дозволяє зробити технологічний процес очистки зерна більш ефективним. Завданням очищення невіянки (вороху) є виділення з неї всіх домішок, а також виділення плюсклого, битого й пошкодженого зерна основної культури. Це необхідно для підвищення чистоти зернової …

Тема: Загальні положення техніки безпеки (2 години)

Автор: Коваленко Павло

1. Загальні положення 1.1. До управління трактором допускаються особи не молодше 18 років, які мають посвідчення на право управління трактором, визнані придатними для цієї роботи медичною комісією. 1.2. Машиніст трактора (тракторист), що приймається на роботу, повинен пройти вступний інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, прийомів та способів надання долікарської допомоги потерпілим, бути ознайомлений …

x

Перегляньте також

Знімок екрана 2024-04-22 140512

Використання онлайн-інструментів під час дистанційного та змішаного навчання

22квітня 2024 року в Федорівському ЦПО відбулося чергове засідання  методичної комісії викладачів ...