Головна / Відкриті уроки / Безсмертя народу – у його мові

Безсмертя народу – у його мові

IMG_20171107_143020Із 06  по 10 листопада 2017 року у ДНЗ “Чубарівський ЦЕНТР ПТО” тривав предметний тиждень  української писемності та мови.

Основним гаслом    тижня став вислів Чингіза Айтматова: “Безсмертя народу – у його мові”. Учні ЦЕНТРУ випустили газети  “9 листопада – День української писемності та мови”.

08 листопада відбувся І етап  XVIII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, а 09 листопада – VIIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

IMG_20171108_091315У рамках тижня  провели конкурс творчих робіт  “На все впливає мови чистота”, відкритий урок української мови у 52 групі (викладач Н.М.Остапчук), виховні години  “Мова – це глибина тисячоліть”, годину спілкування “Минуще все, лиш слово не минає” (викладач М.В.Прокопенко), засідання клубу “Діалог” на тему “Крилаті вислови – це вияв мудрості народу”.

Члени  Президентської ради серед учнів та педагогів Центру провели бліц – опитування “Мова мого спілкування”. За результатами опитування нею є українська, проте багатьом доводиться працювати над удосконаленням  свого рівня знань нормативної мови, боротися із суржиком. Також активісти організували голосне  читання уривків із книги Олекси Тихого  “Мова – народ”.

IMG_20171107_133209У районній бібліотеці імені Василя Діденка 07 листопада цікаво пройшов гравіккон “Подорож  океаном рідної мови”. Змагалися команди “Диво“ і  “Слово”. Особливо  сподобалися конкурси  “Поєдинок капітанів”, “Показуха”, “Скоромовка язика не ламає, а вимови навчає”. Найактивнішими були Карина Єрмакова, Діана Свінціцька, Вадим Мордик, Наталія Голіздра, Владислав Літвінов, Катерина Молчанова, Валерія Блажко, Надія Люта.  Також учасники гравіккону переглянули мультимедійну презентацію “Говори красиво: 18 українських слів, які замінять наш суржик” та зазирнули в криницю знань “Читай наше – шануй рідне”. Учні Центру ще раз переконалися у слушності слів французького філософа-просвітителя Вольтера, що  всі  основні європейські мови можна вивчити  за шість років, а свою рідну мову треба вивчати  все життя.

Наталія Остапчук,

викладач української мови та літератури