Головна / Відкриті уроки / Іван Франко. Поема «Легенда про вічне життя»

Іван Франко. Поема «Легенда про вічне життя»

13 грудня 2018 року в  Федорівському центрі професійної освіти    викладач української мови та літератури  Вікторія Юріївна Павелко в 82 групі  (професія «Оператор комп’ютерного набору; обліковець з реєстрації бухгалтерських даних») провела відкритий урок  української літератури на тему: «Іван Франко. Поема  «Легенда про вічне життя». Драматизм людських стосунків, роздуми про взаємність кохання».

Викладач перевірила домашнє завдання за допомогою тестування, ключем якого був вислів «Щасливе життя», пояснила  використання біблійних мотивів у збірці І.Франка «Мій Ізмарагд». Діти дискутували з питання «Що робить людину по-справжньому щасливою?», працювали у групах, з’ясовуючи в чому був сенс життя для Олександра Македонського, чому всі герої відмовилися від вічного життя, та сформулювали сенс  свого життя, назвали  найважливіші для них життєві цінності.

Урок пройшов на емоційному піднесенні. Учні продемонстрували знання тексту твору, визначили його проблематику, висловили власні міркування про вчинки й характер героїв, проаналізували поему в аспекті загальнолюдських цінностей, усвідомлюючи, що кохання – найвеличніше з людських почуттів, і його необхідно берегти й цінувати.

Н. М. Остапчук, голова методичної комісії

викладачів загальноосвітніх дисциплін