Цьогоріч Україна вдруге відзначає День Гідності та Свободи в стані повномасштабного російського вторгнення і знову ціною життів виборює своє право на Гідність та Свободу.Нині ці поняття набувають нового значення. Саме за них воюють захисники і захисниці і не віддають ворогові ні клаптика нашої території. Саме ці ідеї охоплюють серця незламного народу.
Музей Майдану запропонував відзначати День Гідності та Свободи під гаслом «Заряджені гідністю та жагою свободи!» й закликав долучитися до флешмобу #Бути_Гідним, пов’язавши євромайданівську стрічку з прапорами України та ЄС, та поділитися фотографіями, спогадами й роздумами про Євромайдан під цим тегом у соцмережах.
21 листопада у Федорівському центрі професійної освіти відбувся виховний захід на тему «Вільні творять майбутнє».
Епіграфом стали слова Ліни Костенко:
Здобувачки та здобувачі освіти онлайн в додатку Jambord створили асоціативний кущ «Гідність», листівки до свята, стрічку часу «День Гідності та Свободи в історії», обговорили питання: події, що передували Революції Гідності; чи можливо було передбачити конфлікт; що надихало учасників Майдану протистояти владі та роль Революції Гідності в історії України. Також відновили в пам’яті перебіг подій на Майдані, розглянувши спецпроєкт від ТСН та Українського інституту національної пам’яті; переглянули фрагменти короткометражного фільму Олександра Кришталовича «Євромайдан SOS», де українська лауреатка Нобелівської премії Олександра Матвійчук розповідає історію громадської ініціативи, що допомагала десяткам учасників Майдану.
Викладачка Наталія Остапчук представила кілька книг, у яких українські письменники відтворили події Революції Гідності, зокрема «Таємні файли» братів Капранових, «Вогняна зима» Андрія Кокотюхи, «Небесна Сотня» Ганни Дудки. Музика об’єднувала протестувальників та підіймала бойовий дух. Отож музичні твори KozakSystem, Антитіла та інших допомогли учням відчути атмосферу Революції та принциповість її учасників.
Україна – це територія гідності і свободи! Сьогодні йде боротьба за нашу Батьківщину. Україна вже заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. Ціна нашої свободи – висока, пам’ятаймо про це!
Наталія ОСТАПЧУК,
викладачка Федорівського ЦПО