Головна / Виховна робота / Подорож до заповідних місць Хортиці

Подорож до заповідних місць Хортиці

DSC_0137Ще тільки-но пролунав Перший дзвінок,  ще учні цілком не зрозуміли, яке воно навчання у ліцеї, аж тут прийшли вихідні. І щоб учні не засумували за домом від нудьги в гуртожитку, було вирішено повезти їх на екскурсію до м.Запоріжжя. Поїздка відбулася за сприяння Голови координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації, генерал-полковника Сухініна Д.В. та Голови ради отаманів міжнародного союзу козаків, генерала козацтва Лютого Володимира Миколайовича, а також за участі Запорізької обласної державної адміністрації й Департаменту освіти Запорізької ОДА.

Директор ліцею Зелєнцов А.В.  домовився про розважальну програму для учнів – все склалося якнайкраще, залишалося лише розважатися та отримувати нові враження.

Першою зупинкою на нашому маршруті був Музей техніки заводу «Мотор – Січ» ім. Богуслаєва. Діти були вражені величчю тих машин і моторів, які були експоновані там, а також здивовані, що все це виготовляється у нас на Запоріжжі і зокрема, мотор до найбільшого у світі літака «Мрія». А на хлопців величезне враження справила колекція мотоциклів, де серед «Мінськів» і «Дніпрів» були і справжні раритети.

Наступною нашою зупинкою був клуб ретро-автомобілів «Фаетон». Ось тут у захваті були не тільки хлопці, а й дівчата, адже автомобілі там були на будь-який смак: від маленьких двомісних «горбатих» «Запорожців» до військових «Катюш», на яких воювали ще в часи Другої світової війни.

Далі нас чекав о.Хортиця, де учні побачили виступ кінного театру «Запорозькі козаки», там же їх почастували кулішем, справжньою козацькою кашею.

Потім ми поїхали на заповідні місця Хортиці, де, за легендами стояв князь Святослав зі своїм військом. Також ми відвідали скіфські кургани, де серед скіфських баб заряджалися, кажуть, енергією та відновлювали свої сили козаки-характерники.

Наступною точкою нашого маршруту стала «Запорізька Січ»,  де ми не тільки погуляли, а й побачили виступ козаків, які розповіли глядачам про козацьку зброю, їхню хитрість у бою, а також показали дуже цікаві й небезпечні трюки.

І останньою зупинкою у нашій подорожі став музей зброї. Там ми побачили, зброю, починаючи з  палиць первісних людей і закінчуючи сучасними пістолетами.

І на цьому наша подорож дійшла до кінця. Стомлені, але сповнені вражень ми повертались до ліцею.

Викладач Павелко В.Ю.