Головна / Виховна робота / “Твоя мова – твоя зброя!”

“Твоя мова – твоя зброя!”

тиждень української писемностіІз 9 по 13 листопада 2015 року у ДНЗ “Чубарівський професійний аграрний ліцей” тривав предметний тиждень української писемності та мови.

Основним гаслом стало : “Твоя мова – твоя зброя!” Тиждень розпочався лінійкою “І від тебе теж залежить мови рідної краса”. Учні 41 групи випустили газету “9 листопада – День української писемності та мови”. Цього ж дня стартував XVI Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Переможцями І етапу стали Єрмакова Карина (53 гр.), Сержанський Максим та Касьяненко Анатолій (42 гр.).

У рамках тижня учнівською Президентською радою проведено бліцопитування “Як ви розумієте престиж мови?”, конкурс малюнків “Мова – найбільша цінність українського народу”. Кращими визначили “Ти говориш українською?” (Азаров Віктор, 41 гр.), “Наша мова калинова” (Мороз Максим, 32 гр.) , “Я пишаюсь своєю мовою”(Оліфан Надія, 53 гр.), “У мові наш всесвіт” (Голіздра Наталія, 53 гр.). Також проведено виховні години у групах на тему «Історія мови – історія народу», конкурс творів-роздумів «Ти не молися мовою чужою, бо, на колінах стоячи, умреш».

У бібліотеці ліцею пройшли художні читання “Мова – це пісня душі, покладена на слова”. Звучали поезії С.Воробкевича, Д.Павличка, В.Симоненка, Д.Білоуса, В.Діденка, Н.Красоткіної та ін.. Найпроникливіше декламували Сержанський М., Толошний Андрій (52 гр.), Кравченко Надія (53 гр.).

Цікаво пройшли засідання клубу “Діалог” на тему “Заговори, щоб я тебе побачив”, інтелектуальна гра “Ну щоб, здавалося, слова…” У грі змагалися учні І першого курсу. Особливо сподобалися ліцеїстам конкурси “Дешифратор”, “Чорна скринька”, “Емоції”. Перемогла команда “Кулінар”.

Найрезультативнішими учасниками були Похила Дарина, Косюченко Ірина (53 гр.) та Суховий Єгор, Толошний А. (52 гр.).

Переможці конкурсів, активні учасники позаурочних заходів відзначені грамотами.

Наталія Остапчук,

викладач української мови та літератури