Головна / Виховна робота / Взаємодія з ювенальним інспектором з приводу профілактики та попередження правопорушень

485968475478619 квітня 2024 відбулася онлайн-зустріч учнів Вільнянського відділення Федорівського центру професійної освіти з ювенальним інспектором Казарян Оленою, яка займається профілактикою злочинності серед дітей та підлітків. Головним питанням  конференції було вживання алкоголю, наркотиків підлітками. Саме внаслідок вживання заборонених речовин молодь  скоює  злочини. За цим явищем стоять нехтування моральними принципами, відсутність мотивації у будь-якій діяльності, крім отримання «кайфу», зростання злочинності, поширення серйозних захворювань, зокрема венеричних, висока вірогідність травматизму та суїцидів, смерть від передозування тощо.

Під загрозою бути втягнутими в небезпечну залежність опиняються найменш захищені групи населення: діти та підлітки, які, в силу свого віку, недостатньо обізнані про потенційно смертельну небезпеку наркотиків та дуже легко піддаються впливу.

Також підняли питання  поширення вживання підлітками легких алкогольних напоїв. Це соціальне явище має свою динаміку і закономірності розвитку. Проблема вживання підлітками спиртного стає рік від року все гострішою. Все більше неповнолітніх виявляються втягненими в ці звички з шкільної лави. Така шкідлива звичка як вживання алкоголю набуває масового поширення серед підлітків у наш час. Негативний вплив спиртного на осіб молодого віку та необхідність розробки відповідних профілактичних і корекційних програм розглядається на державному рівні, що відображено в Законі«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв».

Ще нашим учням було цікаво послухати про кібербулінг, отримати пам’ятки поводження в інтернеті та соціальних мережах.

Методист Інна Вантєєва