Головна / Методична робота / Аттестація пед. працівників / Портфоліо та творчий звіт майстра в/н Нечет С.П.

Портфоліо та творчий звіт майстра в/н Нечет С.П.

Я, Нечет Світлана Петрівна, маю вищу педагогічну освіту за спеціальністю: «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання». Кваліфікація: Вчитель трудового навчання, основ підприємництва, креслення та безпеки життєдіяльності. Працюю майстром виробничого навчання майже 17 років, педагогічний стаж – 19 років. Курси підвищення кваліфікації проходила з 21.10.2013р. по 08.11.2013р. за фахом: «Педагогічні працівники ПТНЗ зі спецкурсом «ІКТ». Останнє стажування з 02.09. 2013р. по 04.10.2013р., результати стажування – підтвердити Vкваліфікаційний розряд з професії : «Кухар; кондитер».

У своїй роботі використовую додаткову літературу: збірники, брошури, журнали, користуюсь інтернетом, у яких вивчаю інноваційні форми та та методи навчання, знаходжу нові рецепти для того щоб зацікавити учнів та прищепити любов до професії.

Щоб перейняти досвід роботи інших та поділитись своїм, беру участь у всіх заходах : педагогічних радах, інструктивно – методичних нарадах, зборах, методичній комісії класних керівників та майстрів в/н та засіданнях методичної комісії викладачів та майстрів з професійної та практичної підготовки. Готувала доповіді з таких тем: «Розвиток індивідуальності учнів», «Дидактична ділова гра на уроках виробничого навчання», «Форми та методи проведення нестандартних уроків», «Професійна підготовка фахівців для сфери послуг», «Нові форми співпраці : Ліцей – підприємство» , та інші. У процесі обговорення різних питань доповнюю виступи інших, приводячи власні приклади.

У своїй роботі користуюсь такими нормативними документами :

- Закон України  «Про освіту» ;

- Закон України «Про профтехосвіту» ;

- Інструкції з охорони праці ;

- Інструкції з основ безпеки життєдіяльності ;

- Посадова інструкція майстра виробничого навчання.

Значну увагу приділяю виробничому навчанню, щоб випустити справжніх професіоналів своєї справи. Особисті вміння та навички мої кращі учениці показали на обласному конкурсі профмайстерності :

2009 р. – Семенюта Ніна з професії «Кухар»;

2010р. – Мищенко Катерина з професії «Кондитер».

Як фахівець брала участь у різних конкурсах з професії, а саме:

2009 р. – участь у обласному конкурсі профмайстерності з професії «Кухар» ;

2009 р. – участь у всеукраїнському конкурсі «Робітнича професія – 2009» , II-е місце ;

2010 р. – участь у обласному конкурсі профмайстерності з професії «Кондитер» ;

2012 р. – участь у обласному конкурсі з професії «кухар» ;

2012 р. – участь у обласному конкурсі «Майстер року» ;

2012р. – стаття у журнал «Профтехосвіта» на тему «Формування учнівського колективу групи».

Щороку проводжу відкриті уроки :

2010 р. – «Приготування січеної маси з м’яса та напівфабрикатів з неї»;

2011 р. – «Технологія приготування салатів» ;

2012 р. – «Приготування великошматкових напівфабрикатів з яловичини та свинини» ;

2013 р. – «Технологія приготування дріжджового тіста та виробів з нього» ;

2014 р. – «Приготування напівфабрикатів з котлетної маси».

При  проведенні уроків поводжусь так, щоб дітям було не тільки цікаво, а й зрозуміло. Тому використовую слідуючі методи навчання : розповідь, пояснення, бесіду, демонстрацію , показ операцій, а також практичні методи : вправи, розв’язання виробничих завдань, лабораторно – практичні роботи.

Використовую власноруч розроблені тести, картки – завдання, технологічні та інструкційні картки, плакати, муляжі, роздатковий матеріал. Дотримуюсь при оцінюванні учнів критерій оцінювання та тематичного оцінювання.

Я, Нечет Світлана Петрівна, маю вищу педагогічну освіту за спеціальністю: «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання». Кваліфікація: Вчитель трудового навчання, основ підприємництва, креслення та безпеки життєдіяльності. Працюю майстром виробничого навчання майже 17 років, педагогічний стаж – 19 років. Курси підвищення кваліфікації проходила з 21.10.2013р. по 08.11.2013р. за фахом: «Педагогічні працівники ПТНЗ зі спецкурсом «ІКТ». Останнє стажування з 02.09. 2013р. по 04.10.2013р., результати стажування – підтвердити Vкваліфікаційний розряд з професії : «Кухар; кондитер». У своїй роботі використовую додаткову літературу: збірники, брошури, журнали, користуюсь інтернетом, у яких вивчаю інноваційні форми та та методи навчання, знаходжу нові рецепти для того щоб зацікавити…

Голосуємо!

Професійна компетентність - 9
Виконавча дисципліна - 10
Ведення документації - 8
Самоосвіта - 5.3
Організація роботи в групі - 7

7.9

Отже: сумарний рівень діяльності майстра виробничого навчання

Рейтинг користувачів 3.18 ( 5 голосів)

 Працюю над такою методичною проблемою : «Розвиток професійних здібностей як умова становлення компетентної особистості». Під час уроків виробничого навчання постійно нею керуюсь.

Крім уроків проводжу різні виховні та позаурочні заходи з професії. Найбільше запам’ятались дітям – екскурсія на підприємство, де  вони мали змогу ознайомитись ближче із професією кухаря, почути розповідь і відгук безпосередньо від працівників ресторану ; вікторина «Найрозумніший», виставка кулінарних виробів, де учні самі готували різні страви та вироби а потім їх продавали , та ліцейний конкурс профмайстерності, у якому брали участь найкращі учні з кожної групи і змагались між собою. Також робота майстра виробничого навчання включає в себе і виховну роботу, тож разом з класним керівником намагаємось виховати гідних громадян своєї держави. Найбільшу увагу приділяю активним формам роботи . Мої останні теми виховних годин : «Нова генерація лідерів», «Новорічно – різдвяні передзвони», «Кращий кухар».

Та без спілкування з батьками дітей виховати дуже складно, але , нажаль невелика кількість їх мають вплив на своїх дітей, тож стараємось щей виховати любов та повагу до родини . Тож при необхідності з батьками спілкуємось по телефону, відвідуємо вдома, викликаємо до ліцею, на засідання групового батьківського комітету, проводимо батьківські збори,а в окремих випадках викликаємо разом з дітьми на ліцейний штаб профілактики.

Але, на жаль, не завжди це дає позитивний результат. На даний час у нашій групі є два учні, які вчинили правопорушення, а саме : Гринь Артем – затриманий у вечірній час у нетверезому стані, та Меркулов Станіслав – курив на території ліцею. Тож по цих фактах було проведено виховну годину, де обговорили та засудили їх вчинки інші учні, викликались на засідання батьківського комітету, проведено індивідуальні бесіди з ними проведена бесіда з батьками, запрошували юриста, яка розповіла про шкідливі звички та їх наслідки. На кінець  місяця запланований ліцейний штаб профілактики ,де їх викликано.

Щоб зацікавити учнів до здорового способу життя залучаю їх до участі у позаурочних заходах, гуртках, секціях, конкурсах художньої самодіяльності . На жаль, вони не є активними, але я над цим працюю Останнім часом змогла залучити учнів – правопорушників до участі у лілейному конкурсі профмайстерності – Бондарь Карину, та до участі у огляді художньої самодіяльності – Меркулова Станіслава. Також активними учасниками є Стецюк Вікторія, Гуцова Анастасія, Гаврішко Карина , у обласній олімпіаді з  історії України  – Свідан Ігорь.

Та для педагога меж для вдосконалення не існує, тому завжди хочеться зробити щось краще, нове. Тож мої плани на майбутнє :

-    удосконалювати форми і методи проведення уроків виробничого

навчання;

-    продовжувати співпрацювати із викладачами спецдисциплін задля

покращення у учнів знань, умінь та навичок ;

-   удосконалювати техніку володіння інноваційними технологіями ;

-   брати активну участь у роботі методичної комісії ;

- продовжувати тісно співпрацювати з  майстрами виробничого навчання ;

- впроваджувати сучасні виробничі техногії в навчальний процес ліцею.

Професія педагога дуже почесна, а в той же час і складна , вимагає багато  терпіння та витримки, тож пропоную рецепт педагогічного щастя :

Візміть чашу  терпіння,

Налийте туди повне серце любові

Вкиньте дві пригорщі щедрості,

Хлюпніть туди ж гумору,

Посипте добром,

Додайте якомога більше

І все це добро перемішайте.

Потім намажте на шматок відпущеного життя

І пропонуйте всім, кого зустрінете

На своєму шляху.

Майстер в/н Нечет С.П.

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

1484524985646

Флешмоб учнів Федорівського центру ПО

Флешмоб учнів Федорівського центру до Дня Гідності та Свободи