Головна / Відкриті уроки / Математика та мистецтво

Математика та мистецтво

IMG_20161117_0807161У рамках проведення тижня математики  17.11.2016,  для учнів групи №62 та №53 вчителем математики Шепель А.А.,  була проведена відкрита виховна година та тему «Математика та мистецтво». Метою якої було посилити увагу до ролі математики в житті людини,  дізнатися про зв’язок математики з мистецтвом, активізувати творчу діяльність учнів. Під час виховної години разом з учнями було пройдено зупинки: «Математика та живопис», «Математика та музика», «Математика та архітектура», «Математика та література».

А допомагали в цьому твори відомих людей науки, які неодноразово замислювались над  питанням взаємозв’язку математики і мистецтва: Піфагор,  В.А.Моцарт,  С.В.Ковалевська, Омар Хайям, Л.Керрол, Леонардо да Вінчі, І.І. Шишкін, В.І. Суріков,  Ван Гог, Людвіг Бетховен, Леонардо Ейлер.

Розглянувши лише невелику кількість прикладів застосування математики у архітектурі та інших видах мистецтва, учні  зробили висновок, що математика проникла в усі сфери сучасного життя та усвідомили значимість розвитку логічного мислення в формуванні нових ідей у мистецтві. Адже математика – це не лише сухі формули. Це музика життя, біоритми природи та суспільства, це гімнастика розуму.

Викладач математики

Шепель А.А.