Головна / Виховна робота / Вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом

Вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом

Україна продовжує традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.
Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги включає в себе:

  • переосмислення подій ІІ світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;
  • рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом.

54168726468462Для України Друга світова війна – національна трагедія. Український внесок у перемогу над нацизмом і союзниками Німеччини та втрати України у Другій світовій.

У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у Другій світовій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів (понад п’яту частину свого населення).
Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії.

Під час бойових дій та у полоні загинуло 3-4 млн. військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн. цивільних загинуло в наслідок окупаційного терору та голоду у тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася.

Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45% від збитку усього СРСР. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів (загальні збитки СРСР – 679 млрд, з яких 225 млрд припадає на Росію, 75 – на Білорусію, 20 – на Латвію, 17 – на Литву, 16 – на Естонію, …).

Сучасними дослідниками (Інститут історії НАН України) збитки України, отримані внаслідок війни, оцінюються в понад 450 млрд. Слід також говорити не тільки про прямі збитки від ведення бойових дій, а й, наприклад, про кількість евакуйованих підприємств до Німеччини напередодні відходу німецьких військ.

Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.
Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у досягнення перемоги над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць.
На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тисяч осіб), Польщі (120 тисяч), СРСР (більше 7 мільйонів), США (80 тисяч) і Франції (6 тисяч), а також визвольного руху в самій Україні (100 тисяч в УПА) – разом понад 7 мільйонів осіб. Понад 2,5 мільйона українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тисяч стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.

Визнанням внеску українців у перемогу над нацизмом стало включення України до складу країн-учасниць ООН. Історія нас вчить, що український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні.

59879-68Офіційне гасло – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.
Новим символом пам’яті жертв є графічне зображення квітки маку: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Символ маку присутній і в українській фольклорній традиції – за легендами, маки зацвітали так, де пролилася козацька кров.
Дизайн маку розроблено у 2014 році за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України.

Методист Інна Вантєєва

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

2024-06-23_19-24-10

І кожен фініш – це, по суті, старт

Дорогі діти, за три роки навчання ми здолали чимало викликів і перешкод, ...