Я, Тимошенко Ольга Григорівна, маю вищу педагогічну освіту за спеціальністю: «Професійне навчання. Технологія харчової промисловості та організація громадського харчування». Кваліфікація: Інженер-педагог з технології харчової промисловості та організації громадського харчування. Працюю викладачем спецдисциплін з професії «Кухар; кондитер» майже 3роки, педагогічний стаж –13 років. Курси підвищення кваліфікації проходила з 1.12.2014р. по 19.12.2014р. за фахом: «Педагогічні працівники ПТНЗ зі спецкурсом «ІКТ», «Основи ІКТ за програмою Партнерство у навчанні».
У своїй роботі використовую додаткову літературу: збірники, брошури, журнали, користуюсь Інтернетом, у яких вивчаю інноваційні форми та методи навчання, для того щоб зацікавити учнів та прищепити любов до навчання та професії.
Щоб перейняти досвід роботи інших та поділитись своїм, беру участь у всіх заходах: педагогічних радах, методичній комісії класних керівників та майстрів в/н та засіданнях методичної комісії викладачів та майстрів з професійної та практичної підготовки. Готувала доповіді з таких тем: «Розвиток особистості учня на уроках спецдисциплін», тренінгові заняття «Спілкування між однолітками», «Методи та форми роботи з важковиховувальними учнями».
У своїй роботі користуюсь такими нормативними документами :
- Закон України «Про освіту» ;
- Закон України «Про профтехосвіту» ;
-Закон України «Про охорону дитинства»
Закон України «Про безпеку життєдіяльності»
- Посадова інструкція викладача
Проводжу відкриті уроки :
- Технологія приготування тушкованого м’яса
- Тістомісильні машини
- Технологія приготування борщів
При проведенні уроку намагаюсь щоб учням було не лише цікаво, а й зрозуміло, саме тому використовую такі методи як : презентації, лекція, ігри, розв’язання проблемних ситуацій. А також використовую власноруч розроблені тести, ситуації, зошити, питання, плакати, презентації, ребуси. Дотримуюсь критерій оцінювання учнів.
Голосуємо!
Професійна компетентність - 7.5
Виконавча дисципліна - 5.7
Ведення документації - 6.7
Самоосвіта - 6
Організація роботи в групі - 10
7.2
Отже: сумарний рівень діяльності викладача спецдисциплін кухарів, кондитерів
Вже не достатньо бути на уроці та поза ним актором, режисером, діловодом, диригентом, дипломатом, психологом, новатором і компетентним фахівцем. Сьогодні треба розуміти, що сучасний учитель має знати більше ніж його учні, та його знання не повинні обмежуватися предметом і методикою його викладання. Він має бути в курсі передових технологій, орієнтуватися в сучасній політиці, економіці, мати знання в різних сферах суспільного життя тощо. Педагог повинен постійно самовдосконалюватися, тому що його робота пов’язана з постійним оновленням.
Щороку до вчителя приходять нові учні, що несуть із собою новий етап розвитку суспільства. Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Саме тому основною метою саморозвитку й самоосвіти вчителя має стати досягнення бажаного рівня професійної компетентності. Тому моя самоосвіта включає:
- Вивчення досвіду колег
- Інтернет джерела
- Методичні матеріали які розміщенні в сучасних посібниках.
Проблемною темою над якою я працюю є: «Використання інноваційних технологій на уроках спецдисциплін».
У виховній роботі з учнями намагаюсь відродити засоби народознавства, при проведенні виховних годин: «Миколай до нас йде», «Міс господиня», « Україна – єдина» і т.д. Заходи проводжу у ігровій формі, у вигляді тренінгів, круглого стола, бесід. Щоб зацікавити учнів до здорового способу життя залучаю їх до участі у позаурочних заходах, гуртках, секціях,конкурсах художньої самодіяльності,ярмарках.
Також залучаю батьків до виховного процесу. Проводжу батьківські збори у формі круглого столу, тренінгу, індивідуальних бесід, лекцій. Підтримую тісний зв’язок з батьками і в телефонному режимі.
Вчитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися, новітніми технологіями, знаходити спільну мову з учнями та їхніми батьками, вміти керувати навчальним процесом.
Професія вчителя вимагає багато терпіння та витримки тож на закінчення бажаю педагогічного щастя:
Візьми промінь світла
І спрямуй його туди,
Де панує темрява…
Візьми усмішку
І подаруй її тому,
Хто так її потребує.
Візьми доброту
І яви її тому, хто сам
Не вміє віддавати.
Візьми віру
І віддай кожному,
Хто не має її.
Візьми любов
і неси її всьому світові.
Викладач спецдисциплін Тимошенко О.Г.