Я, Остапчук Наталія Миколаївна, працюю на посаді викладача української мови та літератури у ДНЗ “Чубарівський ПАЛ”. У системі ПТО з 1995 року. Педагогічний стаж – 24 роки. Маю вищу освіту. 1991 року закінчила Запорізький державний університет, за фахом філолог-викладач української мови та літератури. У 2005 році здобула кваліфікацію магістра державного управління у Дніпропетровському регіональному інституті держу правління Національної академії державного управління при Президентові України. Курси підвищення кваліфікації пройшла з 07.09 по 18.09 2015 року в КЗ “Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Запорізької обласної ради.
Член обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури. Понад 10 років очолюю методичну комісію класних керівників та майстрів виробничого навчання ліцею.
Працюю над проблемою “Реалізація особистісно зорієнтованого підходу в навчанні і вихованні учнів ПТНЗ”. Використовуючи технологію “Створення ситуації успіху”, акцентуючи увагу на особистісно зорієнтованому навчанні (за А.Фасолею, І.Якиманською) та вихованні (за І.Бехом), спонукаю учнів бути не просто спостерігачами, а активними учасниками навчально-виховного процесу; знаходжу такі форми і способи організації навчання, які апелюють до власного досвіду учня, активізують його емоційну й інтелектуальну сфери. Така система роботи сприяє ефективному накопиченню кожним учнем свого особистого досвіду, прагне виявити їхні реальні інтереси, заохочує до самостійного пошуку, планування власної діяльності, самостійного оцінювання результатів роботи, спонукає до обговорення різних проблемних ситуацій. Ліцеїсти вчаться мислити, аргументовано висловлювати свою точку зору, усвідомлюють свою унікальність і цінність як особистості.
Використовую картки самооцінювання, заохочувальні наліпки. Протягом уроку надаю можливості кожному учневі усвідомити свій потенціал, повірити у власні сили, прагнути до самовдосконалення. Цьому також сприяє застосування когнітивних та креативних методів (“Інтелектуальна розминка”, “Мікрофон”, евристичне спостереження, методи емпатії, дослідження тощо). Дидактичний матеріал підбираю з урахуванням професії учнів.
Матеріали досвіду вміщено у розроблених мною методичних посібниках “Реалізація особистісно зорієнтованого підходу в навчанні і вихованні учнів ПТНЗ” та “Дидактичний матеріал з української мови для учнів професії “Кухар; кондитер” (2016 рік). Свої розробки викладаю у віртуальному об’єднанні вчителів Запорізької області “ЗапоВіки”.
Голосуємо!
Професійна компетентність - 9.9
Виконавча дисципліна - 10
Ведення документації - 8.5
Самоосвіта - 7.5
Організація роботи в групі - 8
8.8
Отже: сумарний рівень діяльності викладача української мови та літератури
Із метою підвищення рівня майстерності проводжу відкриті уроки:
2016 р. – “Урок мовленнєвого розвитку. Синхронний переклад з голосу текстів на професійну тематику” (професія “Кухар; кондитер”, 42 група)
2015 р.- “Написання імен по батькові, прізвищ” (професія “Тракторист-машиніст сільськогосподарського(лісогосподарського) виробництва; водій автотранспортних засобів категорії “В”,”С”, 32 група)
2014 р. – “Розвиток драматургії і театру в 70-90-ті рр. ХІХ ст.. ”Театр корифеїв” та їх діяльність” (професія “Кухар; кондитер”, 42 група)
2014 р. – “Драма-феєрія Лесі Українки “Лісова пісня”. Фольклорна основа сюжету. Природа і людина у творі” (професія “Кухар; кондитер”, 24
група)
2013 р. – “ Основні пунктограми у простому реченні” (професія “Кухар; кондитер”, 14 група)
2012 р. – “Урок мовленнєвого розвитку. Твір на морально-етичну тему ”Що робить людину Людиною” (професія “Кухар; кондитер”, 4 група)
Велику увагу приділяю позаурочній роботі. Як викладач мови та літератури максимально використовую виховні можливості предмета.
Виховна робота будується на засадах співпраці, діалогу, партнерства, спрямована на пробудження інтересу учнів до власної особистості, саморозвитку. При кабінеті працює клуб “Діалог”, який будує свою діяльність на вихованні морально-етичних ідеалів, залученні ліцеїстів до художньої творчості, пізнанні прекрасного в житті, забезпеченні умов для самореалізації. Спираючись на проблемну тему ліцею “Запровадження в процесі підготовки робітників педагогіки толерантності, яка сприятиме вихованню громадян, здатних цінувати свободу, людську гідність та індивідуальність”, традиційно у листопаді проводжу тиждень толерантності.
Відкриті заходи:
2015 р. – інтелектуальна гра “Ну щоб, здавалося, слова…”
2014 р. – година спілкування “Україна – єдина країна!”
2014 р.- літературний вечір “Тарас Шевченко – частина серця українця”
2104р. – брейн-ринг “Рідне слово”
2013 р. –гра “Інтелектуальна мішень”
2013 р.- тренінги “Учень дня”, “Толерантність – стиль життя”.
Маю програму саморозвитку. Опрацьовано психолого-педагогічну та методичну літературу із проблем “Педагогіка толерантності” та “Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес”.
Своєю педагогічною діяльністю створюю умови для гармонійного розвитку особистості учнів. Люблю їх такими, які вони є, допомагаю ліцеїстам пізнати себе, відчути свою значущість, реалізувати позитивні якості.
Результати: підвищення якості знань, учні є учасниками ліцейних і обласних творчих конкурсів, оглядів художньої самодіяльності ( Гончарова Олена – ІІІ місце в обласному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка серед учнів ПТНЗ, 2013р.).
Викладач Н.М. Остапчук