Головна / Відкриті уроки / Мовна мода – це добре чи погано?

Мовна мода – це добре чи погано?

210303_113812563

03 березня 2021 року в 95 групі Федорівського центру професійної освіти відбувся урок-дискусія «Мовна мода – це добре чи погано» (викладач Наталія Остапчук).

IMG_20210303_102340_resized_20210303_113806622Здобувачі освіти, спираючись на «хмару слів», афірмації та епіграфи (вислови«Мова – одяг думок»(С. Джонсон) та «Хто ясно думає, той ясно і говорить» (Н. Буало), сформулювали   цілі уроку, відповіли на  питання: яка буває мода, чи стосується вона мови, що таке мовна  мода, чому вона існує та висловили своє ставлення до мовної норми. Спікери груп презентували результати попереднього дослідження-опитування «Які найпопулярніші слова молодіжного сленгу й літературної мови». Присутні на уроці педагоги дізналися значення слів молодіжного сленгу «рофл», «крінж», «трабл»,  «хайп», «форсити», «жиза», «ізі» та ін.. На думку учнів групи, наймилозвучнішими словами є  «любощі», «натхнення», «затишок», «смаколики», «паляниця».

IMG_20210303_100322_resized_20210303_114004024Дискутували з таких питань: чи потребує реанімації сьогодні українська мова, хто повинен бути народними цілителями та які засоби лікування можна запропонувати, щоб зберегти українську мову для наступних поколінь.  Активними були Ольга Долгодворова, Артем Мартиненко, Олексій Свірєпов, Єлизавета Рибка, Ілона Калабух. Дискутанти дійшли до висновку, що мова – це живий організм, вона розвивається разом з нами, росте разом з душею народу і живе тоді, коли нею послуговуються, і від нас залежить її майбутнє.

Відкритий урок сприяв виробленню в здобувачів освіти активної життєвої позиції, прагненню не бути байдужим, вихованню любові до рідного слова.

                                                        Ольга ТИМОШЕНКО,

 класний керівник 95 групи

Про user

user

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Перегляньте також

1

Вільні творять майбутнє!

Цьогоріч Україна вдруге відзначає День Гідності та Свободи в стані повномасштабного російського ...